...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

CEO Twittera rezygnuje

Jack Dorsey Twitter

Jack Dorsey współzałożyciel i wieloletni prezes spółki rezygnuje ze swojej pozycji. Jak podkreśla jest to jego własna decyzja. Co za nią stoi?

W oświadczeniu, którym podzielił się na własnej platformie podaje on trzy powody które skłoniły go do odejścia. Pierwszym jest nowy CEO Parag Agrawal, które “Rozumie firmę i jej potrzeby” drugim przewodniczący rady nadzorczej Bret Taylor a trzecim każdy z pracowników firmy, w których Jack wierzy całym sercem.

Są to jedynie powody, dla których rezygnacja następuje właśnie teraz. Zdaniem Dorseya po blisko szesnastu latach firma potrzebuje pozbyć się swojego założyciela z pozycji prezesa. Równocześnie założyciel rezygnuje również ze swojego miejsca w radzie nadzorczej. Wszystko po to, aby dać nowemu przywództwu pole do działania bez ograniczeń. Zdaniem współtwórcy platformy. Twitter musi pokazać, że może funkcjonować jako niezależna firma, a jej założyciele mogą to ograniczać.

 

Dorsey od czasu założenia platformy pełnił obowiązki CEO od 2006 do 2008 roku. Po swoim opuszczeniu Twittera zaangażował się w inny projekt Square. W którym aktualnie pełni funkcję CEO. Do pierwszej firmy wrócił w 2015 roku ponownie na stanowisko dyrektora generalnego, które piastował do wczorajszej rezygnacji.

Jack pozostanie członkiem rady nadzorczej w najbliższych miesiącach, aby wspomóc nowy zarząd w transformacji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF