...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Chiński gigant Tencent przeniesie swoje gry na Xbox Game Passa

Chińska firma Tencent, pod którą znajduje się między innymi Riot Games rozpoczęła współpracę z marką Microsoft.

Współpraca wprowadzi kilka nowych tytułów na Xbox Game Pass. Takie gry jak VALORANT, League of Legends, Legends of Runeterra czy Teamfight Tactitcs, mimo że są tytułami darmowymi, pojawią się na platformie usługowej Microsoftu.

Poza Tencent współpracę z Microsoftem podjął inny chiński wydawca. NetEase, bo o nich mowa w swoim dorobku mają gry skierowane na chiński rynek, a także tytuły korzystające z licencji znanych marek (Dead by Dealight Mobile, Harry Potter: Magic Awakened).

Azjatyccy giganci growi zmagają się z problemami wynikającymi z zaostrzenia przepisów dotyczących gier w Chinach. Wspólnie mają nadzieję na dotarcie do większej bazy graczy.

Pomimo że tytuły od Riot Games są darmowe,  to z pewnością współpraca zapewni graczom benefity wynikające z połączenia konta z Game Passem. W League of Legends, VALORANT czy też mobilnym Wild Rift gracze będą mogli liczyć na odblokowanie za darmo wszystkim postaci.

Adam Daniluk