...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czy w serwisach ogłoszeniowych można znaleźć dobrą pracę?

Poszukiwania pracy to czynność, która może być przyczyną stresu i frustracji. Szczególnie kiedy czas mija, a oszczędności zaczynają się kurczyć. Znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia nie jest dziś bardzo trudne, jednak dobra praca wymaga nieco poszukiwań. Sprawdź, jakie oferty pracy można znaleźć na popularnych serwisach z ogłoszeniami!

 

Przeglądanie ofert w internecie to dobra metoda na znalezienie pracy. Może to być także sposób, na sprawdzenie, czy warto pozostać w dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Takie ogłoszenia coraz częściej zawierają nie tylko opis obowiązków i wymagań, a znajdują się w nich również oferowane przez pracodawcę stawki. Darmowe ogłoszenia umożliwiają więc zbadanie rynku pracy w danej branży. Kto może znaleźć pracę poprzez ogłoszenia darmowe w internecie?

Praca dla studentów – ogłoszenia w internecie

Młode osoby, które kontynuują naukę, często poszukują dorywczej pracy poprzez darmowe ogłoszenia bez rejestracji. Oferty skierowane specjalnie do tej grupy są często spotykane – zatrudnienie młodej osoby wiąże się dla pracodawcy z ulgami podatkowymi. Przeglądając ogłoszenia praca, dla studentów i uczniów, można znaleźć głównie oferty zatrudnienia w gastronomii, sprzedaży, czy obsłudze klienta. Czasami jest to też prosta, fizyczna praca. Ogłoszenia publikowane w popularnych portalach pozwalają dość szybko znaleźć taką pracę. Należy jednak pamiętać, że kierowane do młodych osób ogłoszenia i oferty pracy nie są zwykle najlepiej płatne.

Ogłoszenia nieruchomości — sposób na szybką sprzedaż, kupno lub wynajem Sprawdź!

Praca w handlu

Jednymi z najpopularniejszych ogłoszeń o pracę są te, dotyczące zatrudnienia w handlu. Dotyczy to zarówno ekspedientek i kasjerek w markecie, jak i specjalistów sprzedaży i doświadczonych handlowców. Ta branża jest bardzo zróżnicowana pod względem zarobków, jednak obecnie nawet w popularnych dyskontach można znaleźć oferty, które przewyższają minimalne wynagrodzenie. Wielu pracodawców oferuje także dodatkowe benefity, np. w postaci programów socjalnych czy prywatnych ubezpieczeń.

Ogłoszenia z pracą zdalną

Taka forma zatrudnienia stała się w ostatnim czasie niesamowicie popularna. Często bardziej opłaca się zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Ten pierwszy nie traci czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy, drugi nie musi wynajmować biura. W ten sposób można realizować różne rodzaje obowiązków – od tych związanych z branżą IT, poprzez prace biurowe i rozmaite projekty. Trzeba jednak pamiętać, że praca zdalna, szczególnie o nienormowanych godzinach, wymaga bardzo dobrej organizacji czasu.

Praca w finansach – poszukiwani specjaliści?

Coraz więcej ogłoszeń o pracę dotyczy ofert na stanowiska związane z księgowością i finansami. W ostatnim czasie ten sektor bardzo dynamicznie się rozwija, a Polacy częściej poszukują takich usług. Dlatego można znaleźć sporo ogłoszeń dotyczących wakatów na stanowiska takie jak niezależny księgowy, ekspert podatkowy czy doradca finansowy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF