...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto kupować ubrania przez internet?

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, uwielbia shopping. Chodzenie po sklepach, wybieranie, przymierzanie jest przyjemne, ale zabiera mnóstwo czasu i energii. Nie zawsze zresztą można znaleźć w sklepach coś odpowiedniego dla siebie, zwłaszcza w okresie wyprzedaży. Alternatywą dla tradycyjnego shoppingu są zakupy online. Dlaczego to polecane rozwiązanie?

Oszczędność czasu

Zakupy w galerii handlowej mogą trwać kilka godzin! Dojazd, znalezienie właściwego sklepu, poszukiwania, przymierzanie, w końcu powrót do domu – wszystkie te czynności mogą trwać na tyle długo, że po powrocie można być bardzo zmęczonym. Zakupy w sklepie internetowym to ogromna oszczędność czasu. Możesz przeglądać asortyment, siedząc wygodnie na kanapie czy leżąc w łóżku w piżamie, bez konieczności ubierania się, robienia makijażu i dojazdu do sklepu. W sklepie internetowym, dzięki odpowiedniemu filtrowaniu, łatwo i szybko można znaleźć wymarzone bluzy damskie z kapturem, jeansy albo koszule. Bardzo szczegółowe zdjęcia, które można dodatkowo powiększyć, powodują, że z łatwością ocenia się nie tylko wygląd, ale też fakturę materiału. Wiele zdjęć pozwala zatem ocenić, czy konkretne bluzy damskie to rzeczywiście właściwy wybór. Nawet po dokonaniu zakupu i błędnym wyborze ubrania, zawsze jest możliwość łatwego, często bezpłatnego zwrotu.

Ogromny wybór wzorów i kolorów

W sklepie internetowym konkretnej marki można obejrzeć cały asortyment. To szczególnie istotne w okresie wyprzedaży. Wówczas w sklepach stacjonarnych można przymierzyć i kupić tylko to, co jest „na stanie”. W sklepie online jest inaczej – widać całą ofertę, nawet bluzy damskie z kapturem czy inne rodzaje ubrań, które nie są dostępne w konkretnym rozmiarze. W takim przypadku można wygodnie zapisać się do systemu, aby dostać powiadomienie na maila, że bluzy damskie w danym rozmiarze są dostępne. Co więcej, marki często, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupów internetowych, oferują produkty, które są dostępne jedynie online.

Oszczędność pieniędzy

Zakupy w sieci to także oszczędność pieniędzy. Nie trzeba wydawać środków na dojazd (paliwo do samochodu, bilet na autobus czy tramwaj). Koszty przesyłki w sklepach internetowych są zwykle za zero złotych powyżej określonej kwoty, a nierzadko zdarzają się promocje obejmujące darmową dostawę, niezależnie od kwoty zakupów. Kupując w sieci, można też często liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. Wiele sklepów oferuje np. zniżki w konkretnym dniu, za zapisanie się do newslettera, wpisanie kodu rabatowego i wiele innych. Często można nawet liczyć na specjalne rabaty w dniu urodzin klienta. To wszystko sprawia, że kupowanie przez internet staje się naprawdę atrakcyjne cenowo. Warto też pamiętać, że sam czas to także pieniądz. Robiąc zakupy i kupując bluzy damskie z kapturem wygodnie w domu, oszczędza się mnóstwo czasu, który można poświęcić na inne konstruktywne zajęcia, w tym również zawodowe (zwłaszcza, gdy pracuje się z domu). Warto zatem usiąść wygodnie na kanapie, włączyć smartfon albo komputer i zrobić komfortowo zakupy online.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF