...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Petgram czyli „instagram dla zwierząt” ma zamiar podbić NewConnect!

Petgram to jedyny na świecie portal dedykowany właścicielom zwierząt połączony z obrożą wyposażoną w lokalizator GPS. Jego założycielka Monika Goździalska zaczynała swoją przygodę z mediami od udziału w programie MasterChef na antenie TVN. Tworzyła też media od innej strony, przez kilka lat była prezesem wydawnictwa Extra Media oraz dyrektorem zarządzającym telewizji TOTV. Monika Goździalska planuje, aby w przyszłości firma Petgram dołączyła do grona spółek publicznych. To kolejny milowy krok w rozwoju jej autorskiego portalu dla miłośników czworonogów.

Bezpieczeństwo zwierząt jest dla ich właścicieli najważniejsze i to właśnie ono było głównym bodźcem, który skłonił mnie do założenia portalu. Sama posiadam cztery psy i wiem, co to znaczy, kiedy któryś z nich zaginie. Cieszy mnie, że z naszej aplikacji połączonej z lokalizatorem GPS korzysta coraz więcej osób z Polski i zagranicy. Pozwala ona nie tylko zadbać o bezpieczeństwo milusińskich, ale oferuje też doskonałą zabawę – mówi Monika Goździalska, założycielka i akcjonariuszka Petgram S.A. – Jednym z milowych kroków w rozwoju portalu będzie debiut spółki Petgram S.A. na rynku NewConnect. Wierzę, że pozwoli to na dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców, którym leży na sercu dobro zwierząt 

– dodaje Monika Goździalska.

Wejście na NewConnect poprzedzi oferta publiczna akcji Petgram S.A. w formie kampanii crowdinvestingowej, która planowo wystartuje w czwartym kwartale tego roku na platformie inwestycyjnej Domu Maklerskiego INC – CrowdConnect. Pozyskane od inwestorów pieniądze spółka przeznaczy m.in. na uatrakcyjnienie i wzbogacenie aplikacji w nowe funkcjonalności oraz na intensywne działania marketingowe.

Planujemy także przejąć jedną z platform internetowych, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w szybkim znalezieniu kochających właścicieli. Szacunki podają, że na całym świecie może ich być do nawet miliarda, a zdecydowaną większość z nich stanowią psy i koty. Mam nadzieję, że moja rozpoznawalność w mediach i działalność na rzecz czwórnogów zachęci kolejne osoby do przemyślanej adopcji oraz do korzystania z naszej aplikacji, w trosce o bezpieczeństwo towarzyszących nam pupili

– podkreśla Monika Goździalska.

Petgram to pierwszy na świecie portal połączony z nowoczesną obrożą wyposażoną w lokalizator GPS. Gadżet umożliwia śledzenie lokalizacji zwierzaka na mapie w czasie rzeczywistym oraz stworzenie dla niego strefy bezpieczeństwa. Obecnie z aplikacji korzysta niespełna 30 tysięcy osób – również z zagranicy mimo braku anglojęzycznej wersji portalu, nad którą prace planuje spółka. Petgram często porównywany do popularnego Instagrama – z tym, że dla zwierząt, oferuje liczne funkcje społecznościowe takie jak m.in. możliwość stworzenia profilu dla swojego pupila, obserwowanie znajomych, udostępnianie postów, ich komentowanie oraz polubienie poprzez symbol łapki.

W pomysł Moniki Goździalskiej uwierzyli już założony i prowadzony przez kobiety fundusz Black Swan oraz Aniołowie Biznesu.

 

O Petgram:

***

Petgram to jedyna na polskim rynku sieć społecznościowa dedykowana właścicielom i miłośnikom zwierząt. Marka jako pierwsza na świecie połączyła innowacyjną obrożę wyposażoną w lokalizator GPS dla psów i kotów z nowoczesną aplikacją społecznościową. Daje to możliwość stworzenia konta dla swojego pupila, dzięki któremu użytkownicy mogą m.in. zadbać o jego bezpieczeństwo, wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami oraz brać udział w konkursach czy ciekawych wyzwaniach. W planach Petgrama jest opracowanie anglojęzycznej wersji aplikacji.

Dodatkowych informacji udziela:

Piotr Błachut

InnerValue Investor Relations p.blachut@innervale.pl
+48 574 850 500

Sebastian Nowak