...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

EA Sports straciło prawa do nazwy FIFA

Od kilku miesięcy narastały plotki w sprawie zakończenia współpracy EA Sports oraz FIFA. W tym tygodniu deweloper poinformował o zmianie nazwy gry, która obowiązywać będzie od roku 2023. Oznacza to, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii.

Wszyscy już się przyzwyczaili do nazwy FIFA. W końcu jest to najpopularniejsza gra piłkarska od prawie trzech dekad. Teraz jednak wirtualną piłkę nożną czeka całkowity rebranding. Nowa nazwa cyklu ma brzmieć EA Sport F.C. 

W oficjalnym komunikacie EA Sports ogłosiło, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii. Mimo że firmie zależało na porozumieniu z federacją, to ta zażądała ogromnej sumy pieniędzy. Wynosić miała według doniesień ok. 300 milionów dolarów za przedłużenie licencji na nazwę gry.

Nazwa gry praktycznie nic nie oznacza. EA dalej posiada prawa do kluczowych piłkarskich lig i bazy piłkarzy. Wśród nich wyróżnić możemy Premier League, La Ligę, Bundesligę czy też UEFA Champions League. Gra będzie rozwijana pod inną nazwą.  Nie wiadomo jeszcze czy ktoś zdecyduje się przejąć prawa wizerunkowe do nazwy FIFA.

Adam Daniluk