...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Spółka córka PMPG B-8 wybrana do amerykańskiego akceleratora startupów Newchip

Spółka B-8 buduje globalną aplikację, która łączy media cyfrowe z social mediami w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji. Ma zostać wprowadzona na rynek w 2022 roku. B-8 została wybrana do programu globalnego akceleratora Newchip z siedzibą w Austin, w Teksasie.

Od początku istnienia B-8 myślimy globalnie. Model biznesowy B-8 jest dysruptywny i skalowalny globalnie. Budujemy nową kategorię, która łączy media cyfrowe i social media. Teraz, współpracując z Newchip będziemy mieć szanse pracować z najlepszymi mentorami i globalnymi inwestorami w Austin w Texasie, miejscu szczególnym. Austin nazywane jest Nową Dolina Krzemową i tylko w ostatnim czasie siedziby swoje przeniosło tam kilkadziesiąt największych firm technologicznych. Jesteśmy dumni z tego sukcesu. Mamy silny zespół oraz jesteśmy we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Ilona Weiss, Prezes Zarządu Grupy B-8

Proces rekrutacyjny Newchip trwa kilka tygodni. Dołączenie B-8 do programu amerykańskiego akceleratora jest dla startupu dużym sukcesem, ponieważ wskaźnik akceptacji Newchip wynosi poniżej 10 procent. – Oznacza to, że B-8 znajduje się w ścisłej czołówce startupów o wysoko skalowalnym modelu – dodaje Weiss.

Newchip ocenia ogromną i zróżnicowaną liczbę startupów z całego świata, wybierając tylko niewielki procent z nich do naszego programu Seed Accelerator. Ten staranny proces weryfikacji zarówno modelu biznesowego jak i założyciela sprawia, że jesteśmy idealnym partnerem dla Inwestorów venture capital i innych kluczowych podmiotów zajmujących się finansowaniem startupów we wczesnej fazie rozwoju, którzy poszukują obiecujących startupów zaczynających przynosić zyski i przychody. Nowe firmy, takie jak B-8 International AG, mogą szybko rozwinąć swoją działalność dzięki odpowiedniemu finansowaniu i doradztwu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą B-8 International AG i wierzymy, że będzie ona dobrze przygotowana do wykorzystania naszego szybko rozwijającego się globalnego ekosystemu w Newchip.

Armando Vera Carvajal, Wiceprezes ds. Produktu w Newchip

Dołączenie do Newchip Global Seed-Stage Accelerator otwiera B-8 drzwi do globalnej społeczności ponad 2500 wykwalifikowanych Inwestorów, Aniołów Biznesu i Inwestorów venture capital, wśród których znajdują się Goldman Sachs, Softbank, Intel Capital czy TechStars i wielu innych.


źródło: Newchip / B-8

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF