...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Esport & Gaming Forum, czyli największa w Polsce konferencja poświęcona cyfrowej rozrywce i sportom elektronicznym – już po raz drugi w Warszawie

Anna Baumann, Alban Dechelotte, Michał Szafrański, Artur Kurasiński oraz Anton Krasun - to tylko niewielka część prelegentów, których będzie można usłyszeć 24 października w Warszawie podczas drugiej edycji największej w Polsce konferencji poświęconej sportom elektronicznym oraz cyfrowej rozrywce. W trakcie wydarzenia usłyszymy ponad 30 prelegentów z Polski i Zagranicy.

Druga edycja konferencji Esport & Gaming Forum, która odbędzie się w Studio Polsat Games, została zorganizowana z myślą o promocji sportów elektronicznych w kręgach marketingowych oraz biznesowych. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane aktualne trendy panujące w branży esportowej oraz możliwości ich wykorzystania przez marki. W trakcie forum prelegenci zwrócą również szczególną uwagę na wyzwania, które stoją przed branżą sportów elektronicznych w najbliższym czasie.

Najważniejszym elementem Esport & Gaming Forum będą wystąpienia na dwóch scenach — biznesowej oraz edukacyjnej. Na pierwszej z nich zobaczymy osoby, które przedstawią spojrzenie na branżę ze strony głównych podmiotów odpowiadających za kształt rynku. Tu wśród prelegentów pojawią się m.in. Anna Baumann z Rouge Esports Club oraz Alban Dechelotte, Head of Sponsorships & Business Development w Riot Games. Ponadto na scenie biznesowej zostanie przeprowadzona analiza sytuacji polskiego sportu elektronicznego w czterech kluczowych obszarach — mediów, marketingu, profesjonalnych rozgrywek oraz szkolenia talentów. Na scenie biznesowej nie zabraknie również wystąpień osób, niezwiązanych z branżą, które wniosą alternatywne spojrzenie na sytuację sportu elektronicznego – wśród nich m.in. Michał Szafrański, Artur Kurasiński oraz Anton Krasun. Natomiast na scenie edukacyjnej swoje prelekcje wygłoszą najbardziej doświadczone i rozpoznawalne osoby związane z branżą sporów elektronicznych oraz specjaliści z obszarów pokrewnych. Tu w roli prelegentów wystąpią m.in. Maciej “Sawik” Sawicki – dziennikarz, komentator, publicysta i jednocześnie jedna z najbardziej barwnych postaci na Polskim rynku esportowym, Michał “Avahir” Kudlińsaki – komentator sportów elektronicznych oraz Piotr “Izak” Skowyrski, czyli najpopularniejszy polski komentator esportowy, którego kanał subskrybowany jest przez ponad 2 mln osób.

W trakcie konferencji będą również prowadzone warsztaty „Mentor Hours”, w ramach których kilkaset osób będzie mogło wziąć udział w rozmowach mentorskich, prowadzonych przez kluczowe osoby związane z branżą sportów elektronicznych. W ramach 10-osobowych sesji mentorskich uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję, aby zadać szczegółowe pytania każdemu z mentorów i lepiej poznać branżę.

Konferencja Esport & Gaming Forum odbędzie się 24 Października w Studio Polsat Games w Warszawie. Relacje z wydarzenia będzie można śledzić w internecie podczas bezpłatnej transmisji na kanałach Onet i Polsat Games. Organizatorami wydarzenia jest dział specjalny Mediacom Beyond Advertising, organizacja esportowa devils.one, stacja telewizyjna Polsat Games oraz agencja Fantasyexpo. Szczegółowe informacje oraz pełna lista prelegentów dostępna na stronie wydarzenia: esportforum.pl.

Gdzie oglądać:

Scena Biznesowa:
– Na kanale YouTube Esportmania:
https://www.youtube.com/channel/UCviO4LTGCSqMqsJaa4Ax8eg/about

– Na Fanpage’u Esportmania:
https://www.facebook.com/Esportmania1/

– Na stronie Esportmania.pl:
https://esportmania.pl/biznes/esport-gaming-forum/hv69vwf

i retransmisja w TV – Polsat Games!

Scena Edukacyjna:
– Na profilu Twitch Polsat Games:
https://www.twitch.tv/polsatgames

– Na kanale YouTube Polsat Games:
https://www.youtube.com/channel/UCrPE9FDBnSMX6W5K0-r7K-g/featured

Harmonogram:

Scena biznes Scena edukacyjna
09:50 – Przywitanie, wstęp
10:00 – League of Legends Esport: Introduction and marketing opportunity for advertisers 10:00 – Ścieżki kariery w esporcie
10:30 – Organizacja sportów elektronicznych czyli? Biznesowe i wizerunkowe realia funkcjonowania klubu esportowego na przykładzie devils.one 10:30 – Zawód streamer – wszystko co musisz wiedzieć, aby zbudować społeczność
11:00 – Why Poland? The reasons behind REC investments in Poland 11:10 – Dziennikarz w esporcie – dla kogo i jak?
11:30 – Brands strategies in Esports 11:40 – W drużynie jak w rodzinie, czyli jak budować organizację esportowa na fundamencie zaufania i dobrych relacji
12:00 – Przerwa 12:00 – Przerwa
12:20 – Polsat Games – case study, czyli jak w pół roku zbudować telewizję 12:20 – Nie tylko zasięgi, czyli jak marki oceniają wartość influencera gamingowego?
12:50 – Świat mediów, świat esportu. Szczęśliwe małżeństwo czy związek z wyboru? 12:50 – Zawód trener. Jak zacząć i jak pomagać?
13:20 – Marka osobista w esporcie, czyli jak świadomie zarządzać swoją karierą i unikać błędów wizerunkowych 13:30 – Jak kontaktować się z mediami aby napisano o twoim projekcie, drużynie bądź turnieju
13:50 – Twórca w gamingu. Trendy i wyzwania w influencer marketingu 13:55 – Mój branżowy wizerunek, czyli co zrobić aby telefon nie przestawał dzwonić
14:40 – Przerwa 14:50 – Tworzenie ofert marketingowych czyli co zrobić aby twój projekt zdobył sponsora?
15:00 – Życie w cyfrowej rzeczywistości, czyli jak sport elektroniczny kształtuje rzeczywistość 16:25 – Kariera komentatora na pełen etat. Jak pracować, żeby nie zwariować?
15:30 – Najpopularniejsze centrum esportowe w Europie – case study Esports Performance Center 16:55 – Turniej od zera. Jak zorganizować rozgrywki zakończone turniejem offline?
16:20 – Człowiek reklamy, człowiek gamingu. Izak o drodze z agencji do roli najważniejszego influencera gamingowego w Polsce

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF