...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

FC Barcelona stawia na e-sport

barca e-sports

FC Barcelona stawia kolejny krok na scenie e-sportowej, na której jest już od 2018 roku. Od tamtej pory klub z Katalonii prowadził profesjonalne dywizje w Pro Evolution Soccer, Rocket League i Heartstone, a od 2021 są częścią hiszpańskiej Superligi w League of Legends. Teraz pora na pierwsze gamingowe partnerstwo.

FC Barcelona na bazie umowy z Gamers Hub Media Events Europe (GHME) będzie mogła organizować turnieje i ligi e-sportowe, łącząc przy tym graczy z całego świata z klubem sportowym. Jest to pierwsze partnerstwo Barcy z firmą ze świata gamingu. GHME stanie się miejscem szkoleniowym. Organizator eventów zajmie się tworzeniem treści edukacyjnych i szkoleń dla zawodników FC Barcelony w Barcelona International Gaming Center — największym obiekcie e-sportowym w Hiszpanii.

GHME powstało we wrześniu 2021 w wyniku porozumienia miedzy Barcelona International Gaming Center, a Visionist Ventures, singapurskim funduszem inwestycyjnym. Firma posada spółkę w Dubaju. Wyprodukowała ponad 140 wydarzeń, w których wzięło udział 5000 graczy i 300 influencerów z Europy i Bliskiego Wschodu.

Adam Daniluk