...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Freya Capital – nowy fundusz inwestycyjny w Polsce!

Freya Capital

Freya Capital to fundusz Venture Capital, którego celem jest wsparcie inwestycyjne firm na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz został wyłoniony w najnowszej edycji programu PFR Starter. Jego całkowita kapitalizacja wynosi ok. 64 mln zł.

Freya CapitalFreya Capital zamierza inwestować w przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju (seed / early stage), prowadzące działalność w Europie, o dużym potencjale wzrostu oraz z planami ekspansji na rynki międzynarodowe. W ramach współpracy, fundusz będzie wspierał przedsiębiorstwa zarówno merytorycznie, jak i biznesowo, korzystając przy tym z wiedzy swoich partnerów.

Fundusz Freya Capital został powołany przez zespół doświadczonych przedsiębiorców – Huberta Anyżewskiego, Zbigniewa Barwicza, Jana Grochowicza, Michała Lewandowskiego, którzy przed utworzeniem Freya Capital założyli, rozwinęli i sprzedali w sumie ponad 10 spółek. Ich łączna wartość przekroczyła 800 mln zł.

Założyciele funduszu przeprowadzili również lub uczestniczyli przy ponad 100 różnego rodzaju transakcjach – od finansowania zalążkowego seed, przez późniejsze rundy finansowania, aż do wyjść z inwestycji o łącznej wartości ponad 3,7 mld zł. Dzięki temu, Partnerzy Zarządzający Freya Capital posiadają szerokie, międzynarodowe doświadczenie w obszarze prowadzenia biznesu oraz rozwoju różnych firm, w tym także startupów. W swoich dotychczasowych karierach brali oni udział w każdym z istotnych etapów rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw – zarówno w Polsce, jak i za granicą – jako inwestorzy, doradcy oraz menedżerowie. W wyniku połączenia tych doświadczeń i współpracy z wieloma międzynarodowymi podmiotami
(w szczególności z Europy, Kanady, USA i Azji), Freya Capital oferuje swoim partnerom nie tylko zaangażowanie kapitałowe, ale również kompleksowe wsparcie produktowe, biznesowe i operacyjne.

Zbigniew BarwiczFreya Capital powstała, aby wesprzeć młode, polskie firmy nie tylko finansowo, ale i merytorycznie, oferując im tzw. pakiet smart money. Twórcy start-upów są ekspertami przede wszystkim w zakresie oferowanych przez siebie produktów lub usług, a często nie w obszarze rozwoju firmy. My im w tym pomożemy – kontynuując i rozwijając zresztą to, co robimy od ponad 25 lat. Każdy z założycieli Freya Capital ma doświadczenie w budowaniu własnych przedsiębiorstw oraz w pracy z krajowymi i międzynarodowymi projektami biznesowymi. Znamy i rozumiemy otoczenie rynkowe, dzięki temu wiemy, jak odpowiednio przygotować biznes do skalowania oraz pozyskania kolejnych rund finansowania. Naszym długoterminowym celem jest wsparcie około 25 firm. Na rozwój jednego projektu możemy przeznaczyć do 4 mln złotych. Przy większych przedsięwzięciach nie wykluczamy także koinwestycii z innymi funduszami.

Zbigniew Barwicz, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Freya Capital

Całkowita kapitalizacja funduszu, który działa w ramach programu PFR Starter, to 64 mln zł. Na rozwój swojej działalności Freya Capital uzyskała maksymalną pulę środków, jakie przyznaje PFR Ventures jednemu podmiotowi.


Źródło: Freya Capital

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF