...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Startup Poland sprawdzi kondycję polskich startupów. Rusza ankieta corocznego badania

okulary na książce

Fundacja Startup Poland po raz kolejny sprawdzi kondycję polskich startupów. Ankieta badania „Polskie startupy 2021” została właśnie udostępniona na stronie Fundacji. Każda wypełniona ankieta oznacza bezpośrednie wsparcie dla fundacji K.I.D.S. wprowadzającej innowacyjne rozwiązania w dziecięcych szpitalach, istotnie poprawiające komfort leczenia. Fundacja Startup Poland jest partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Do wypełnienia ankiety, jak co roku zapraszani są właściciele, founderzy i zarządzający startupami. Rezultaty badania, zebrane w formie raportu pozwalają na zdiagnozowanie podstawowych problemów środowiska startupowego i sformułowanie postulatów, które mogłyby wesprzeć ten sektor.

Zaplanowany na grudzień br. raport „Polskie startupy 2021” to najważniejszy, cyklicznie ukazujący się dokument diagnozujący sytuację krajowych startupów, m.in. etap, na którym się znajdują, sposoby finansowania i najważniejsze potrzeby.

Reprezentująca polskie środowisko startupowe Fundacja Startup Poland uruchomiła właśnie ankietę online, będącą podstawą tegorocznej edycji raportu „Polskie startupy”. Badanie sprawdza m.in. to, w jakiej kondycji startupy wyszły z pandemii, jak pozyskują finansowanie, jakie produkty lub usługi oferują i do jakiego typu klienta chcą trafiać, a także jakie są ich potrzeby. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, będące podstawą do oceny kondycji sektora, wskazania na jego główne wyzwania, z którymi się mierzą founderzy i zarządzający startupami. Deklaracje uczestników badania, to ważny i zauważalny głos w debacie publicznej, który realnie wpływa na sytuację najbardziej innowacyjnych, młodych firm. Badanie skierowane jest do podmiotów działających m.in. w obszarach takich jak big data, software, internet rzeczy, e-commerce, fintech, medtech, gaming, AI, agritech, robotyka, e-marketing lub blockchain, agri tech, edu tech, etc.

Tomasz SnażykW ubiegłym roku zebraliśmy kilkaset wypełnionych ankiet. To na tyle duża próba, że na jej podstawie można wyciągać wnioski dotyczące całego środowiska startupowego funkcjonującego w naszym kraju. Mamy nadzieję, że także w tym roku, chętnych do wypełnienia ankiety nie zabraknie. Jej wypełnienie trwa zaledwie kilka minut, a ankieta ma charakter poufny. Wszystkie wypowiedzi będą prezentowane wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień.

Chcąc zachęcić do udziału w badaniu jak największą liczbę startupów, doszliśmy do wniosku, że warto połączyć dobre z jeszcze lepszym. Za każdą wypełnioną do końca ankietę przekażemy 10 zł na wsparcie jednego z projektów fundacji K.I.D.S., która od kilku lat wprowadza innowacyjne rozwiązania do szpitali, zwiększając tym samym komfort leczenia i bezpieczeństwo małych pacjentów.

Tomasz Snażyk, prezes zarządu Startup Poland

Już wyniki poprzedniego badania, z 2020 r. pokazały, że czas pandemii był przełomowym okresem dla  środowiska startupowego. Wbrew pozorom, ten trudny dla wielu gałęzi gospodarki moment, dla startupów okazał się wyjątkowo korzystny.

Tomasz SnażykInnowacyjne, nowoczesne podmioty, jakimi najczęściej są startupy,  potrafiły się odnaleźć w pandemicznej rzeczywistości, kiedy to właśnie rozwiązania cyfrowe pokazały swoją realną przydatność. Inwestorzy, np. fundusze venture capital znacząco zwiększyły finansowanie tego typu firm. Wyniki tegorocznego badania pokażą, czy tendencja ta była chwilowa, czy ten pozytywny trend  zostanie już z nami na stałe.

Tomasz Snażyk, prezes zarządu Startup Poland

Startupy mogą wypełniać ankiety do 18 sierpnia br. Formularz znajduje się pod adresem: https://panelariadna.pl/badaniepolskiestartupy2021


Źródło: Fundacja Startup Poland

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF