...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Irygator do zębów – jaki wybrać i czym się kierować?

Samo szczotkowanie zębów czy stosowanie dobrej jakości preparatów higienicznych może nie wystarczyć do tego, aby kompleksowo zadbać o pielęgnację jamy ustnej. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, a mianowicie irygator do zębów. Jaki wybrać i czym należy się wówczas kierować? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz także link do naszego rankingu irygatorów do zębów.

Irygator do zębów został stworzony do oczyszczania jamy ustnej, a w szczególności trudno dostępnych miejsc, takich jak chociażby przestrzenie międzyzębowe. Swoim działaniem przypomina myjkę ciśnieniową, gdyż podczas pracy wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który usuwa płytkę nazębną, bakterie, osady i resztki pożywienia. Wygląda trochę jak szczoteczka elektryczna, jednak zamiast standardowej końcówki posiada cienką rurkę. Jego najważniejszym elementem jest silnik elektryczny, który znajduje się w jego wnętrzu i napędza pompę połączoną ze zbiornikiem na wodę. U wylotu irygatora obecna jest dysza strumieniowa, przez którą przedostaje się sprężone powietrze.

Jak działa irygator do zębów?

Irygatory do zębów cechuje możliwość mieszania wody z powietrzem, a niektóre modele dodatkowo wytwarzają pulsujący strumień. To sprawia, że w trakcie irygacji tworzą się drobne pęcherzyki, które następnie łączą się z wodą i trafiają do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych, zwalczając w ten sposób np. bakterie beztlenowe.

Rodzaje irygatorów do zębów

Możemy wymienić następujące rodzaje irygatorów do zębów:

  • stacjonarne
  • bezprzewodowe
  • z podłączeniem do kranu.

Irygator stacjonarny to urządzenie z szerokim zakresem ciśnienia wody. Podczas swojej pracy musi być jednak stale podłączony do gniazdka elektrycznego. Jego zaletą jest za to pojemny zbiornik na wodę, którego nie trzeba uzupełniać podczas procesu irygacji.

Irygator bezprzewodowy, czyli inaczej mobilny, posiada bardzo wydajny akumulator, który umożliwia pracę urządzenia nawet przez miesiąc bez konieczności ładowania. Oferowane przez niego ciśnienie jest zazwyczaj trochę niższe niż w wyżej opisywanym urządzeniu, a zbiornik na wodę jest mniejszy. Irygator mobilny możesz zabrać ze sobą w każdą podróż.

Trzeci rodzaj irygatorów to irygatory podłączane do kranu. Moc ciśnienia wody jest w ich przypadku zależna od tego, jak mocno odkręcimy kran.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Szukasz irygatora, który świetnie sprawdzi się w podróży? Wybierz urządzenie bezprzewodowe takie jak Smilesonic H2O. To model, który zapewnia pracę w aż pięciu różnych trybach (ciśnienie od 0,5 do 7,6 bara). Ponadto wyposażono go w dość duży zbiornik na wodę, który pomieści aż 300 ml płynu, dzięki czemu nie trzeba go uzupełniać. Oprócz tego w zestawie znajdziemy aż pięć dysz wymiennych o różnym przeznaczeniu. Za irygator do zębów Smilesonic H2O, dostępny w czterech kolorach, zapłacimy około 250 złotych.

A co jeśli potrzebujesz irygatora do domowego stosowania? Przekonaj się o właściwościach urządzenia Waterpik WP-100 E Ultra. To irygator stacjonarny z dziesięciostopniową skalą regulacji ciśnienia (0,62-6,2 bara) oraz zbiornikiem o pojemności aż 600 ml. Badania wykazują, że jest on skuteczniejszy aż o 93% od nici dentystycznej, a po miesiącu jego użytkowania dolegliwości dziąseł, np. ich krwawienie czy stany zapalne, zostają zredukowane
o 40%, a czasami nawet o 90%. Irygator Waterpik WP-100 świetnie czyści przestrzenie międzyzębowe, zachowując tym samym pełne bezpieczeństwo dziąseł. Ponadto doskonale sprawdzi się u początkujących użytkowników. Cena zestawu, w którym znajduje się aż siedem końcówek wymiennych, wynosi około 300 złotych. Jeśli chcesz zapoznać się z większą liczbą tego typu przyrządów, odwiedź ranking irygatorów do zębów: https://denthelp.pl/blog/ranking-irygatorow.

Trzecie urządzenie do irygacji w naszym zestawieniu to mobilny Panasonic EW 1211, który zapewnia dwa rodzaje strumienia wodnego:

  • prosty i skupiony – przeznaczony do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych
  • lekko napowietrzony – sprawdzi się w pielęgnacji kieszonek dziąsłowych.

Irygator Panasonic EW 1211 oferuje pracę z maksymalnym ciśnieniem do 5,9 bara. Do zestawu dołączono dwie klasyczne dysze. Jego koszt to jedynie około 200 złotych, a mimo tego możemy liczyć na wysoką jakość czyszczenia oraz możliwość dopasowania sposobu pracy do własnych oczekiwań.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF