...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną za pomocą rankingu?

young-man-traveler-with-backpack-waiting-train

Planując podróż, wiele osób skupia się na odpowiednim wybraniu odzieży czy spakowaniu kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym. Te elementy są jak najbardziej istotne, ale warto także zadbać o wybór polisy turystycznej. Dzięki temu podczas urlopu nie musisz się martwić o pomoc medyczną czy leczenie. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na wyjazd za pomocą rankingu dostępnych ofert.

Czy polisa turystyczna jest potrzebna?

Wybór ubezpieczenia turystycznego często jest poprzedzony rozmyślaniem, czy faktycznie jest ono potrzebne. Zazwyczaj przed wyjazdem na wakacje myślisz o nadchodzących przyjemnych chwilach i relaksie. Natomiast warto pamiętać, że wystarczy tylko chwila nieuwagi albo zwykły pech, żeby doznać uszczerbku na zdrowiu. Złamanie kończyny to jeden z najczęstszych urazów, których można doświadczyć na urlopie. Nie da się także wykluczyć możliwości zachorowania. Dlatego w takich sytuacjach niezwykle pomocne będzie wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

Gdzie wykupić polisę turystyczną?

Wykupienie polisy na wyjazd turystyczny może być czasochłonne – zwłaszcza, jeśli wybierze się tradycyjną formę poszukiwania odpowiedniej oferty. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest internetowy ranking ubezpieczeń podróżnych. Wśród jego zalet można wymienić:

  • wygodę

Decydując się na skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy tylko telefon komórkowy, tablet lub laptop i połączenie z siecią internetową.

  • oszczędność czasu

Porównywanie ofert polis turystycznych przez internet trwa nie więcej niż kilka minut. Jedyne, co musisz zrobić, to zaznaczyć kraj, do którego wyjeżdżasz, cel podróży, okres ubezpieczenia oraz liczbę osób do objęcia ochroną. Porównywarka uwzględnia także informacje dotyczące przewlekłych chorób oraz wiek ubezpieczonych. Po uzupełnieniu tych danych otrzymasz zestawienie 43 ofert.

  • czytelne warunki

Ranking pozwala na zestawienie ofert pod względem kosztów leczenia, assistance, sumy ubezpieczenia NNW, OC i bagażu oraz ceny za dany okres. W ten sposób możesz łatwo wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

To tylko kilka powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na wybór ubezpieczenia podróżnego na podstawie internetowego rankingu.

Jakie funkcje spełnia polisa turystyczna?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie podróżne, dowiedz się, jakie funkcje spełnia. Polisa turystyczna to:

  • pokrycie części kosztów leczenia;
  • możliwość zorganizowania transportu medycznego;
  • włączenie w zakres ochrony zniszczenie lub kradzież bagażu;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, na wypadek gdybyś to Ty wyrządził szkodę, np. poprzez strącenie komuś telefonu do basenu czy uszkodzenie sprzętu sportowego.

Wybór ubezpieczenia podróżnego pozwala na ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych wydarzeń. Do tego, jeśli skorzystasz z dobrej porównywarki internetowej, możesz znaleźć atrakcyjną ofertę na ubezpieczenie turystyczne.


Źródło: polisaturystyczna.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF