...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Już dziś rozpocznie się LEC 2022

lec 2022 spring

Europejskie rozgrywki League of Legends powracają. Ponownie w akcji zobaczymy dziesięć najlepszych drużyn. W tym wszystkim odnowione składy i jedną całkowicie nową organizację!

Cały sezon rozgrywek LEC (League of Legends European Championship) podzielony jest na dwa splity, wiosenny i letni. W każdym z nich występuje podział na sezon regularny i play-offy. Podczas sezonu regularnego prowadzona jest tabela rozgrywek. Drużyny zagrają między sobą po dwa mecze. Sześć najlepszych zostanie rozstawionych w drabince turniejowej w fazie play-off. Zwycięska drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Europy i znacznie zwiększy swoje szanse na udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Pula nagród wiosennego splitu wyniesie 200 tys. euro.

Nowy sezon opiewać będzie w powrót znanych zawodników. Po rocznej przerwie do Europy ponownie zawitają Luka „Perkz” Perković i Barney „Alphari” Morris. Gwiazdy LEC przeniosły się do amerykańskiej ligi LCS w zeszłym roku. Teraz zagrają razem w Team Vitality, które stworzyło roster będący faworytem turnieju. Swój skład przebudował także zeszłoroczny, dwukrotny mistrz LEC. Mad Lions, które straciło swoje dwie gwiazdy — Marka „Humanoida” Brázdę (Fnatic) oraz Matyáša „Carzzy’ego” Orsága (Team Vitality) pozyskało dwóch debiutantów. Hiszpańska organizacja znana jest z nieoczywistych wyborów. Ich zawodnicy często stają się gwiazdami na skalę całej ligi. Tak może być i tym razem. Zmianom uległy także najbardziej utytułowane drużyny, Fnatic i G2. Po pechowym występie na Mistrzostwach Świata Fnatic i rozczarowującym roku G2 organizacje przebudowały swoje składy. Dodatkowo, w rozgrywkach zobaczymy całkowicie nową formację — Team BDS.

W tym sezonie imponująco prezentuje się lista Polaków: Marcin „Jankos” Jankowski (G2), Oskar „Selfmade” Boderek (Vitality), Adrian „Trymbi” Trymbus (Rogue), a także debiutujący Lucjan „Shlatan” Ahmed i powracający do LEC Jakub „Cinkrof” Rokicki. Ostatnia dwójka świetnie się pokazywała w ligach regionalnych. Teraz pora na ich weryfikację na najwyższym poziomie.

Rozgrywki oglądać będzie można na oficjalnym kanale LEC na platformach YouTube i Twitch. Polską transmisją jak zwykle zajmie się Polsat Games. Pierwszy mecz rozpocznie się już dziś (14 stycznia) o godzinie 18.

Adam Daniluk