...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kinguin, uruchamia pierwszy w Polsce NFT Marketplace, we współpracy z Immutable X

Kinguin uruchamia swój NFT marketplace we współpracy z Immutable X. Znajdziemy w nim 40 kolekcji i ponad 200,000 unikalnych NFT. Zapewni on dostęp do ogromnej gamy ekskluzywnych ofert NFT z obszaru gamingu, sztuki czy szeroko rozumianej rozrywki.

Marketplace został zbudowany na protokole Immutable X, dzięki czemu łączy najlepsze cechy Web 2.0 z potencjałem Web 3.0. Kinguin oferuje swoim użytkownikom stabilność i bezpieczeństwo ugruntowanego rynku towarów cyfrowych. Jedne z najlepszych gier NFT, takie jak Gods Unchained, Guild of Guardians, Planetquest czy Habbo Hotel, będą oferować swoje NFT. Kolejne gry zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

Immutable X jest technologicznym rozwiązaniem do skalowania warstwy drugiej dla NFT opartej o sieć Ethereum, stworzonym we współpracy zespołu Immutable oraz Starkware. Połączenie wiedzy firmy Immutable na temat technologii blockchain, z najnowocześniejszą technologią zk-rollup firmy Starkware oznacza, że Kinguin NFT Marketplace będzie w stanie przeprocesować aż do 9 000 transakcji na sekundę, będąc jednocześnie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, zapewniając przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to pierwszy tego typu marketplace w Polsce, w dodatku o globalnym zasięgu.

Partnerstwo to stwarza możliwości masowej adopcji NFT zarówno dla twórców gier, jak i użytkowników końcowych. Łącząc 13 milionów zarejestrowanych użytkowników Kinguin z rozwiązaniem skalującym Immutable X, zachowujemy bezpieczeństwo aktywów oraz szybkość transakcji, co znacząco ułatwia poznanie świata NFT.

Inne funkcje Kinguin NFT marketplace obejmują dedykowaną opcję wyszukiwania, dzięki czemu każdy może łatwo kupować i sprzedawać NFT. Użytkownicy mogą również połączyć swój krypto-portfel MetaMask z rynkiem Kinguin NFT. Jest to bezpłatny portfel kryptowalutowy, dostępny jako aplikacja na smartfona lub rozszerzenie przeglądarki internetowej. Dzięki temu każdy użytkownik może kupić NFT lub zdeponować Ethereum w celu zakupu, a także sprawdzić saldo NFT.

Od początku istnienia firmy skupiamy się na zainteresowaniach i pasjach naszej społeczności. Wraz z rozwojem Play to Earn, wydawało się to dla nas naturalnym kolejnym krokiem. Jesteśmy wdzięczni, że mamy partnerów, którzy podzielają naszą wizję i nie możemy się doczekać współpracy z Immutable X, aby zaoferować naszym klientom szereg ekskluzywnych zasobów gier NFT.

Robert Kalbarczyk, Chief Operating Officer i Acting CEO w Kinguin

Cieszymy się, że możemy powitać 13 milionów użytkowników Kinguin i pomóc nowej generacji graczy, aby w końcu naprawdę mogli posiadać swoje przedmioty w grach. To niezwykle istotne wydarzenie — jeden z największych marketplaców gamingowych na świecie, bazujący na technologii web 2.0, rozszerza swoją ofertę o NFT i wybiera do tego warstwę 2 Ethereum. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc firmie Kinguin w skalowaniu tego przedsięwzięcia na setki gier NFT, docierające do milionów graczy.

Robbie Ferguson, współzałożyciel Immutable

Kinguin NFT marketplace znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ale już teraz firma pracuje nad długoterminową strategią, aby zapewnić jego ciągły rozwój. Oprócz współpracy z dużymi platformami, Kinguin ma również nadzieję, że z czasem stworzy własne gry i kolekcje NFT.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF