...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Komitet Olimpijski z nietypowym komunikatem do sportowców

igrzyska chiny

Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie rozpoczynają się za niecałe dwa tygodnie, a już budzą pewne wątpliwości.

Do sportowców z wielu krajów trafiła już po raz kolejny informacja o potencjalnych niebezpieczeństwach związanych z zabraniem prywatnego telefonu na zawody. Ostrzeżenie wspomina o możliwej inwigilacji oraz zainfekowaniem systemu wirusami mogącymi w przyszłości mieć wpływ na działanie urządzenia. Komunikat trafił do sportowców z Wielkiej Brytanii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Niderlandów.
Wątpliwości co do bezpieczeństwa prywatności wyjeżdżających są dość zasadne zarówno historycznie, jak i technicznie. Okazuje się, iż aplikacja My2022 Olympic, pełna jest luk bezpieczeństwa potencjalnie pozwalających na inwigilację oraz ataki hakerskie. Również wcześniejsze lata wskazują na Chińskie predyspozycje do kontrolowania osób odwiedzających kraj. W 2019 roku rząd Chiński został złapany na instalowaniu oprogramowania śledzącego turystom odwiedzającym region Xinjiang, a w 2008 przy okazji letnich igrzysk olimpijskich. Pomimo obietnic otwartego dostępu do internetu dla sportowców oraz dziennikarzy, ci mieli problem z dostępem do wielu serwisów internetowych takich jak Twitter, Google czy BBC China.
W tym roku pojawiły się podobne obietnice, a czy zostaną dotrzymane, dowiemy się już 4 lutego.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF