...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Lider technologiczny WP Engine otwiera biuro rozwoju oprogramowania w Krakowie

Krakow

WP Engine powstała w 2010 roku, to amerykańska firma technologiczna oparta o platformę WordPress (wiodący system zarządzania treścią CMS, który obecnie zasila 35 procent internetu), dostarcza produkty wspierające pracę programistów i marketingu. Główna siedziba firmy znajduje się w słonecznym Austin w Teksasie (USA). WP Engine zapewnia rozwiązania dla 130 000 firm w 150 krajach, zapewniając doradztwo i wsparcie, jest liderem hostingu WordPress i rozwiązań DXP (Digital Experience Platform). Zespół krakowskich specjalistów będzie wspierał organizację w ramach globalnego centrum innowacji.

Kraków staje się drugim centrum badawczo-rozwojowym WP Engine w Europie, dołączając do Limerick w Irlandii. „Dzisiaj rozpoczynamy ekscytujący nowy rozdział w globalnej ekspansji WP Engine”, informuje Heather Brunner Prezes WP Engine. „Jako wiodący ośrodek technologiczny w Europie Środkowo-Wschodniej Kraków jest dla nas idealnym miejscem do dalszego budowania globalnego zasięgu, dalszego rozwoju naszych produktów i zbliżania się do klientów”

Silną markę pracodawcy firma zawdzięcza polityce tolerancji, otwartości i akceptacji. 

Większość kariery spędziłam na próbach bycia postrzeganą nie jako przywódczyni, ale po prostu kogoś, kto załatwi sprawę. Będąc wykonawczynią, która jest również matką dwóch córek, zdałam sobie sprawę, że mam obowiązek popierać tworzenie pełnego „ja” pracowników. Bycie odmiennym czyni nas wszystkich silniejszymi. Tę filozofię osadziliśmy w podstawowych wartościach firmy. Możesz być gejem, demokratą, republikaninem, żydem, muzułmaninem – będziesz traktowany jako osoba równa. Ludzie mają poczucie własności, kiedy mają swobodę bycia tym, kim są.

Heather Brunner, Prezes WP Engine

Doświadczenie krakowskiego zespołu w tworzeniu aplikacji internetowych, sztucznej inteligencji, UX i WordPress odegrało kluczową rolę w opracowaniu i uruchomieniu „Smart Plugin Manager” , jedynego kompleksowego menedżera wtyczek WordPress na rynku z rosnąca baza klientów w Europie Środkowe.

To wspaniały projekt, z którego możemy być dumni. Cieszę się, że nasze nowe biuro w Krakowie będzie miało okazję odegrać ważną rolę w globalnym sukcesie WP Engine

Zygmunt Dyras, szef krakowskiego oddziału.

Heather Brunner - Prezes WP Engine
Heather Brunner – Prezes WP Engine

 

✔️ doświadczony menedżer i lider zespołu, ✔️dyrektor w agencji komunikacji i marketingu, ✔️ ekspert rynku nieruchomości i budownictwa, ✔️ dziennikarz biznesowy, specjalista od "treści" i nowoczesnych mediów, ✔️doradca w wielu obszarach i dużych projektach biznesowych.

Adam Białas