...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Lost Ark kolejny hit Amazon Games bije rekordy

Lost ark

Gatunek MMO RPG wydawałoby się, że swoje lata świetności ma już za sobą. Nowa produkcja Amazon oraz Smilegate udowadnia, że jest inaczej.

Sama gra nie jest szczególnie nowa, ponieważ jej premiera w Korei miała miejsce w 2019 roku. Jednak od tego czasu była zarezerwowana jedynie dla graczy właśnie z tego regionu (Japonia, Rosja oraz Korea Południowa). Dopiero kilka dni temu doczekała się światowej premiery, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Gra przypominająca w rozgrywce Diablo i skupiająca się na PvE osiągnęła niesamowity wynik ponad 1,3 miliona równolegle grających graczy zaledwie 24 godziny po premierze. Dzięki temu prześcignęła takie produkcje jak Dota 2 oraz CS:GO. Jedynie Pubg może spać spokojnie, do pobicia jego rekordu brakuje Lost Ark prawie 2 milionów graczy.
Oczywiście tak duże zainteresowanie nie obyło się bez problemów z serwerami, które mogły podciąć skrzydła wynikowi. Niezależnie od tego jest to niesamowite osiągniecie, warto więc śledzić produkcje w przyszłości.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF