...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mac dla biznesu – dlaczego warto zainwestować w sprzęt Apple?

Mac dla biznesu to nie tylko symbol prestiżu, ale przede wszystkim gwarancja niezawodności, bezpieczeństwa oraz efektywności pracy. Wybierając sprzęt od Apple, inwestujesz w najnowocześniejsze technologie, które zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach profesjonalistów. Dlaczego warto zainwestować w Maca dla swojej firmy? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Sprzęty Apple dla biznesu – co przemawia na ich korzyść?

 

Firma Apple oferuje produkty dla osób indywidualnych, ale i tych prowadzących swój biznes. Coraz więcej użytkowników ceni sobie w codziennej pracy możliwość korzystania z niezawodnych i wygodnych sprzętów jak m.in. iPhone’y, MacBooki, iPady, a także komputery stacjonarne Mac. Dlaczego warto zainwestować w ofertę Apple?

 

Ekosystem Apple – na pierwszym planie

 

Ekosystem Apple jest zintegrowanym zbiorem produktów, usług, stworzonym po to, aby użytkownicy mogli cieszyć się spójną i płynną pracą na wszystkich urządzeniach tej marki. Funkcja Handoff pozwala na przenoszenie zadania z jednego urządzenia na drugie np. rozpoczęcie e-maila na iPhonie i ukończenie go na Macu. Funkcja Universal Clipboard umożliwia kopiowanie tekstu lub obrazów z jednego sprzętu na drugi. Dzięki AirDrop błyskawicznie prześlesz pliki pomiędzy poszczególnymi modelami, a AirPlay pozwoli Ci na strumieniowanie treści z jednego modelu na inny. 

 

Efektywność działania – aspekt ważny dla biznesu

 

Apple kontroluje zarówno projektowanie sprzętu, jak i oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest dokładne dopasowanie tych dwóch elementów, co gwarantuje maksymalną wydajność i stabilność działania. Dodatkowo Apple jest stanie szybko wprowadzać aktualizacje, naprawiając błędy i wprowadzając ulepszenia w zakresie wydajności. Zoptymalizowane oprogramowanie pozwala na efektywne zarządzanie energią sprzętów.

 

Którego Maca dla biznesu wybrać?

 

MacBook Pro M1, M2, M2 Pro i M2 Pro Max

 

MacBook Pro dostępny w Lantre z chipem M1 będzie idealnym wyborem dla osób poszukujących komputera przenośnego do podstawowych zadań biurowych działającego na systemie MacOS. Sprawdzi się wśród użytkowników zajmujących się głównie prostymi zadaniami, takimi jak pisanie tekstów czy obróbka filmów. MacBook Pro M1 dedykowany jest również dla osób rozpoczynających karierę w branży graficznej, wideo czy programowania. Stanowi także odpowiedni wybór dla użytkowników poszukujących niezawodnego sprzętu do pracy biurowej dla siebie lub dla swoich pracowników.

 

Natomiast MacBook Pro z chipem M2 jest stworzony dla osób, które:

 

  • zajmują się obróbką zaawansowanych filmów w rozdzielczości 4K;
  • angażują się w projekty związane z uczeniem maszynowym czy sztuczną inteligencją;
  • korzystają z oprogramowania, które potrzebuje ponad 16 GB pamięci RAM;
  • zajmują się modelowaniem 3D i tworzeniem animacji, co oznacza potrzebę dużych mocy obliczeniowych;
  • chcą rozwijać i testować aplikacje na produkcie o najwyższej wydajności.

 

Sprzęt ten został stworzony z myślą o twórcach treści graficznych czy edycji wideo. Sprawdzi się wśród studentów kierunków technicznych, programistów czy fotografów.

 

Na MacBooka Pro z chipem M2 Pro lub M2 Max powinny zdecydować się osoby, które:

  • pracują nad edycją filmów, zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach jak 8K czy 4K;
  • tworzą zaawansowane modele 3D, animacje czy też pracują w programach CAD;
  • wykorzystują zaawansowane algorytmy i wymagają wysokiej wydajności;
  • tworzą skomplikowane aplikacje lub gry;
  • chcą pracować jednocześnie na wielu programach bez utraty płynności działania.

 

Z MacBooka Pro M2 Pro lub M2 Max zadowoleni będą m.in. profesjonalni graficy komputerowi, montażyści wideo, programiści czy specjaliści ds. sztucznej inteligencji.

 

Mac mini – olbrzymia moc w przystępnej cenie

 

Jednym z najtańszych Maców jest Mac mini dostępny w Lantre do wyboru z chipem M1 oraz M2 i M2 Pro. Chipy M2 i M2 Pro w stosunku do wcześniejszej generacji Maca mini oferują bardziej zaawansowane CPU i GPU, wyższą szybkość działania pamięci RAM oraz ulepszony moduł obsługi multimediów. Zarówno M2, jak i M2 Pro wyposażone są w nowoczesny system chłodzenia, który zapewnia stałą i optymalną pracę tych mocy obliczeniowych.

Mac mini jest idealnym wyborem dla użytkowników domowych, ale i profesjonalistów zajmujących się grafiką, montażem wideo, projektowaniem i programowaniem. Sprawdzą się w małych firmach potrzebujących niezawodnych stacji roboczych.

Apple iMac – elegancki komputer stacjonarny

 

Apple iMac dostępny w Lantre, wyposażony w smukły ekran, ważący poniżej 10 kg umożliwia ustawienie go właściwie w każdym miejscu. Dzięki procesorowi M1 cały komputer został zamknięty w płaskiej, eleganckiej obudowie. Wyświetlacz Retina 4,5K o 24 calach zachwyca bogactwem szczegółów i ostrością. Kamera FaceTime HD 1080p w połączeniu z mikrofonami klasy studyjnej pozwala nie tylko na wysoką jakość obrazu, ale czysty i wyraźny dźwięk. Z użyciem czipa M1 i systemu macOS Ventura, iMac prezentuje się z imponującą wydajnością, oszczędnością energii i solidnym zabezpieczeniem danych użytkownika.

Apple iMac dedykowany jest dla firm stawiających na wydajność, bezpieczeństwo i łatwość zarządzania firmą. Sprawdzi się także wśród domowych użytkowników, a także studentów, montażystów wideo, grafików i programistów niepotrzebujących wysokiej mocy obliczeniowej.

 

Firma Apple stawia na urozmaicone sprzęty, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać najlepszy model dla siebie. Oprogramowanie od Apple charakteryzuje się prostotą i efektywnością, dzięki czemu integracja urządzeń w firmie przebiegnie bez komplikacji.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF