...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Międzynarodowy Dzień Muzeów: TikTok wraz z muzeami z całego świata organizuje największy kulturalny LIVE #MuseumMoment

Muzeum

TikTok jako platforma globalna daje swojej społeczności możliwość odkrywania kultury w każdym zakątku na ziemi – od sztuki i muzyki po taniec i teatr. Treści związane z kulturą są niezwykle popularne na TikToku. Najczęściej używane hashtagi takie jak #FineArt, #ArtHistory i #ArtOnTikTok zgromadziły do tej pory ponad 2 miliardy wyświetleń na całym świecie, odnotowując tym samym wzrost o ponad 3000% w ciągu ostatniego roku.

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, który zainspirował platformę do przygotowania specjalnego na tę okazję wydarzenia – LIVE streamingu pod hasłem #MuseumMoment. Wezmą w nim udział znane instytucje kultury z całego świata m. in. włoska Galeria Uffizi, Pałac wersalski, American Ballet Theatre czy Muzeum Sztuki Mori w Japonii. Polska część wydarzenia odbyła się 15 maja, podczas „Nocy Muzeów”.

W jeden dzień dookoła świata

#MuseumMoment będzie najdłuższym jak dotąd kulturalnym LIVE na TikToku, a każdy miłośnik kultury z pewnością znajdzie coś dla siebie. Całodniowa akcja, która rozpocznie się o 9:00 w Galerii Narodowej w Singapurze, zabierze użytkowników platformy na wycieczkę po 23 muzeach z 12 różnych krajów świata – przez Japonię po USA. #MuseumMoment transmitowane będzie na żywo na profilu TikTok for Good.

Jesteśmy dumni, że w tym trudnym czasie dla instytucji kultury, TikTok umożliwia im otwarcie się w formie cyfrowej. Podczas Międzynarodowego Dnia Muzeów zobaczymy co kryje się za kulisami najbardziej rozpoznawalnych muzeów, galerii i teatrów oraz ułatwimy celebrowanie tego ważnego święta wszystkim pasjonatom sztuki. TikTok to miejsce pełne kreatywnych a zarazem edukacyjnych treści. Mam nadzieję, że nasze globalne wydarzenie zainspiruje naszych użytkowników do tworzenia nowego, ciekawego contentu związanego z kulturą.

Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska

Tiktok Infografika Muzea
Źródło: Tiktok

Polska „Noc Muzeów” na TikToku

W sobotę, 15 maja, TikTok w Polsce wraz z wybranymi instytucjami zorganizował swoją „Noc Muzeów” w formie LIVE na platformie. Spotkania na żywo poprowadziły: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Muzeum Emigracji. Była to idealna okazja, by zapoznać się z działalnością tych instytucji, posłuchać ich ekspertów i obejrzeć aktualne wystawy.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. W sumie podczas czterech spotkań na żywo uczestniczyło prawie 30 tysięcy użytkowników TikToka.


Źródło: TikTok

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF