...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mobilna gra przebiła oglądalnością Dotę 2

Mobile Legends Bang Bang

Najczęściej oglądaną grą w 2021 było League of Legends. Gra od Riotu rok w rok bije ustanowione przez siebie rekordy i aktualnie ciężko o równą rywalizację pod względem popularności. Ale wśród najchętniej oglądanych tytułów powoli wyłania się konkurencja wywodząca się z rynku gier mobilnych.

Piątka gier z największą liczbą oglądanych godzin prezentuje się następująco:

Pierwsze miejsce należy do wcześniej wspomnianego League of Legends. Gra pobiła wszelkie rekordy, a finał Mistrzostw Świata w szczytowym momencie był oglądany przez 4 mln użytkowników. Przełożyło się to na 664 milionów godzin oglądania.

Na drugim miejscu znajduje się bez większych kontrowersji Counter Strike Global Offensive z 410 milionami obejrzanych godzin.

Podium zamyka gra mobilna od Moonton. Duże zaskoczenie, ale Mobile Legends: Bang Bang przeskoczyło w popularności Dotę 2. 387 milionów watchtime’u do 347 milionów. Na świetny wynik mobilniaka składa się azjatycka publiczność, która z pewnością w świecie e-sportu jest najliczniejsza.

Ostatnie miejsce zestawienia zajmuje PUBG Mobile. Kolejny tytuł na telefony komórkowe. Dowodzi to temu, że rynek gier moblinych cały czas się rozrasta i powoli zaczyna dominować w e-sporcie.

Dane zostały sporządzone przez portal Esport Charts.

Adam Daniluk