...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

„Opierając się na twardych liczbach profesjonaliści podejmują lepsze decyzje biznesowe”. Tomasz Ogrodzki. REDD [Ludzie 50tki]

Tomasz Ogrodzki Gala 50

Na jakie wyzwania rynku odpowiada REDD? Jakie trudności napotkał Tomasz Ogrodzki rozwijając swoją firmę? Jakie ma dalsze plany? Zapraszamy do przeczytania drugiej części rozmowy z Laureatem 11. edycji 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Jaki problem rozwiązuje Twój produkt? Na jakie wyzwania odpowiada?

Walczymy z brakiem transparentności na rynku nieruchomości komercyjnych W dużym skrócie, sprzedajemy dostęp do danych (w dzisiejszych czasach dane to nowa ropa). Nasze produkty pomagają usprawniać wiele procesów na rynku CRE. Opierając się na twardych liczbach profesjonaliści podejmują lepsze decyzje biznesowe.

Jakie trudności napotkałeś po drodze? Czy dziś możemy powiedzieć, że ta sytuacja się zmieniła?

Konserwatyzm rynku (właściciele nie chcieli podawać nam danych), centralizacja danych (kilka największych korporacji posiadało wszystkie dane i mogli manipulować danymi w dogodny dla nich sposób). Dziś możemy z pewnością powiedzieć, że sytuacja powoli się zmienia. Pozyskujemy coraz więcej klientów, co sprawia, że dane docierają do większej ilości podmiotów, co z kolej sprzyja transparentności.

Jakie masz plany rozwoju swojego biznesu w przyszłości?

W marcu 2022 ruszy nowa wersja platformy (REDD 3.0). W pierwszym półroczu 2022 rusza nasz nowy projekt związany z wyceną nieruchomości komercyjnych za pomocą technologii AI. Planujemy poszerzać swoją działalność na inne kraje europejskie. Pracujemy także nad nowym projektem REDD związanym z blockchain. Planujemy również pozyskać spore finansowanie od dużych funduszy VC.


Tomasz_Ogrodzki Tomasz Ogrodzki, CEO @REDD Group. W wieku 12 lat na zlecenie taty zaprogramował pierwszą bazę nieruchomości. Dzisiaj tworzy i zarządza największym bankiem danych o budynkach komercyjnych w Centralnej Europie. Razem z zespołem REDD tworzy narzędzia big data, z których korzystają światowi liderzy branży, w tym CBRE, Cresa, Globalworth, Hines, EY, i Savills. Wyróżniony w rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie 2021.

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF