...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy wyniki 12. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie

17 listopada 2022 roku, odbyła się Gala i wręczenie wyróżnień Laureatom 12 edycji Rankingu 50 Najbardziej kreatywnych w biznesie. Każdego roku od 12 lat wyróżniamy ludzi za kreatywność zastosowaną w praktyce. W tym roku Kapituła – w której skład wchodzą managerowie i praktycy biznesu zdecydowali o następującej kolejności:

 

 

 1. Grzegorz BronaCreotech Instruments S.A. – Tworzenie nowoczesnych technologii, które są kluczowe dla przemysłu kosmicznego, nauki oraz innych, ważnych sektorów gospodarki.
 2. Maciej Wysocki BioCam Sp. z o.o. BioCam to kapsułka endoskopowa, umożliwiająca przeprowadzenie zdalnie, przyjaznego dla pacjenta badania całego układu pokarmowego i automatyczną detekcję zmian patologicznych, dzięki opracowanym algorytmom sztucznej inteligencji.
 3. Prof. Adriana Zaleska-Medynska, Adam Kądziela, dr Paweł Mazierski, Radek Miszczak, Bartosz Sroka Nanosci Sp. z o.o. – Nanosci tworzy fotokatalityczne nanomateriały do generacji wodoru oraz oczyszczania i dezynfekcji powietrza, które nie wymagają wymiany filtra w okresie eksploatacji. 
 4. Justyna Pelc – Innspace – Innspace to grupa młodych naukowców zajmujących się projektami związanymi z kosmosem, w których to portfolio znajdują się wielokrotnie nagradzane projekty baz na Księżycu i Marsie, a także pojazdów kosmicznych.
 5. Jacek Gnich – Nestmedic S.A. – Pregnabit Pro to innowacyjny system do przeprowadzenia badania teleKTG w zaciszu własnego domu.
 6. Mateusz Kowalczyk – Foodsi Sp. z o. o. – W Foodsi kochamy jedzenie tak bardzo, że nie pozwalamy mu się marnować!
 7. Łukasz Przepióra, Robert Król, Bartłomiej Przybylak – Holo4Med S.A. – HoloMIAI – Innowacyjny system nawigacji obrazowej, który wykorzystuje technologię mieszanej rzeczywistości z użyciem gogli Hololens.
 8. Przemek Głośny – Useme Sp. z o. o. – Useme, to proste sprzedawanie i kupowanie usług freelancerów online.
 9. Marcin Śpiewok – Silbo Sp. z o.o. – Opakowania dobre dla planety
 10. Mariusz Truszkowski – Szkoła w Chmurze Sp. z o.o. – To przyjazna rewolucja w polskim systemie oświaty.
 11. Piotr Badowski – Nanovo Sp. z o.o. – Nanovo cyfryzuje polski i globalny detal zacierając różnice między ecommerce i detalem tradycyjnym.
 12. Dominik Swadźba, Konrad Kargol – House-Med Sp. z o. o. – uPacjenta – Jesteśmy po to, żeby zapewnić ludziom dostęp do profilaktycznej opieki zdrowotnej na jaką zasługują tak, aby mogli żyć lepiej i dłużej.
 13. Marcin Pióro Cinkciarz.plCinkciarz.pl to finansowy ekosystem wielowalutowy dla klientów indywidualnych i biznesowych.
 14. Michał Mądry, Piotr Grabowski, Michał Piosik – Foodtech ac. Sp. z o.o.
 15. Paulina Wardęga – Heroify – To platforma z tworzonymi na miarę testami kompetencji marketingowych i sprzedażowych, która pozwala szybko i skutecznie sprawdzić umiejętności kandydatów, jeszcze przed zaproszeniem ich na rozmowę kwalifikacyjną.
 16. Anna Żórawska, Aleksandra Szorc, Dariusz Zajkowski, Marta Matowicka – Fundacja Kultury bez Barier – Tu Możesz jest pierwszą w Polsce bazą wiedzy dla osób słabosłyszących, w której osoby korzystające z aparatów słuchowych oraz implantów ślimakowych, odnajdą miejsca oraz wydarzenia dostępne z pętlą indukcyjną.
 17. Daniel Kędzierski – FastTony – Twoje reklamy robią się same.
 18. Remi Kościelny – MX Labs – Shen.AI to oprogramowanie do bezdotykowego lub zdalnego pomiaru fizjologicznych i psychicznych parametrów życiowych, w celu oceny stanu zdrowia w ramach samokontroli domowej lub rutynowych badań lekarskich.
 19. Zofia Zochniak , Tomasz Bocian – Ubrania Do Oddania – Ubrania Do Oddania – redefiniujemy pojęcie drugiego obiegu na rynku tekstylnym UDOwadniając, że cyrkularność jest atrakcyjna i opłacalna.
 20. Róża Szafranek – HR Hints Sp. z o.o. – HR w subskrypcji dla startupów i rozwijających się firm.
 21. Wojciech Tubek, Wojciech Turowicz – Surveily – Surveily to oprogramowanie, które pozwala automatycznie monitorować i rozumieć, co dzieje się na kamerach CCTV, obserwując ludzi, pojazdy i procesy – 24/7, automatycznie i w czasie rzeczywistym.
 22. Bartosz Borucki, Norbert Kapiński – Smarter Diagnostics Sp. z o.o. – Wspomagamy zarządzanie ryzykiem występowania urazów ścięgien i rekonwalescencją pourazową w ortopedii i medycynie sportowej, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania AI do analizy obrazów medycznych i szeroko dostępnej diagnostyki w Rezonansie Magnetycznym.
 23. Tomasz Rudolf,Maciej Malenda – Doctor.One – Doctor.One to osobisty lekarz, który cię zna i jest dostępny bezpośrednio w bezpiecznym komunikatorze, pełniącym funkcję gabinetu lekarskiego.
 24. Antonina Bochińska – Early Stage – Early Stage, to działająca od 1993 roku ogólnopolska sieć szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży wyróżniająca się rentowną ofertą franczyzową, innowacyjną metodą nauczania opartą na 12 supermocach i autorskimi podręcznikami.
 25. Aleksandra Kempfi/ Jakub Moś/ Jakub Parafińczuk, Wiktoria Grzywacz, Krystian Stefaniuk – Europejska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości – High School Business Challenge to konkurs, który uczy licealistów przedsiębiorczości i stawia na naukę biznesowych kompetencji poprzez praktykę.
 26. Łukasz Kierus – Nextplease Sp. z o.o. – Nextplease.app odpowiada za drugie życie książek!
 27. Agnieszka Maciejowska – Plan Be Eco Sp. z o.o. – Plan Be Eco to kompleksowe narzędzie wspierające firmy w procesie osiągnięcia neutralności klimatycznej poprzez liczenie, raportowanie i redukcję śladu węglowego.
 28. Łukasz Malicki – Docmatic Sp. z o.o. – Dzięki opracowaniu autorskich modeli sztucznej inteligencji do analizowania języka prawniczego, Docmatic pomaga w przetwarzaniu skomplikowanych, nieustrukturyzowanych i obszernych dokumentów, takich jak: raporty, umowy, dokumenty finansowe i publikacje naukowe automatycznie wynajdując poszukiwane treści i informacje.
 29. Walery Marcinowicz – Ninjay Sp. z o.o. – Pomagamy stworzyć normalnie życie towarzyskie i społeczne osobom z zespołem Aspergera
 30. Mateusz Mucha – Omni Calculator Sp. z o.o. – Omni Calculator to ponad 2900 intuicyjnych narzędzi, które służą ludziom by w łatwy i przyjemny sposób rozwiązywać ich codzienne problemy: te duże, ale i te zupełnie małe.
 31. Adrian Mirowski – Snarto Sp. z o.o. – Snarto – przyszłość logistyki – Innowacyjny eVan z systemem wymiany baterii.
 32. Łukasz Kamiński, Mateusz Gawin, Klaudia Nalewajska – Waste24 Sp. z o.o. – Ratio Waste to projekt automatyzujacy wywóz odpadów, który pozwala dodatkowo jeszcze bardziej zadbać o środowisko naturalne.
 33. Natalia Ciosek – Runvido Sp. z o.o. – UltronAR to platforma do tworzenia mobilnych gier miejskich działająca w oparciu o technologię augmented reality, machine learning i artificial intelligence pozwalająca na zamieszczenie nieszablonowych reklam produktów i usług w grze.
 34. Wojciech Wiesner – Xpress Delivery – Łączymy kierowców „Ridesharingowych” z twoją platformą ecommerce, aby dostarczać twoje produkty do klienta w 2h lub mniej.
 35. Weronika Czaplewska, Marcin Waryszak, Mateusz Masiak – Quantifier Sp. z o.o. – Buduj wartość swojej firmy dzięki zielonej strategii – Envirly to platforma, do zarządzania śladem węglowym organizacji.
 36. Dorota Rymaszewska, Leszek Wolany, Jakub Granat, Marcin Mrotek – hiPets Sp. z o.o. – Projekt pomaga zwierzęcym rodzicom opiekować się ich futrzastymi przyjaciółmi. Umożliwia rezerwację wszystkich niezbędnych usług.
 37. Maciej Stanusch – eVirtualis Sp. z o.o. – Książki obcojęzyczne z podręcznym słownikiem na marginesie.
 38. Daniel Kierdal – Linker Cloud Sp. z o.o. – Linker Cloud Fulfillment Network to nowoczesny marketplace przeznaczony dla małych i średnich e-commerce, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć możesz rozpocząć sprzedaż cross-border w mniej niż dwa tygodnie – nawet na kilku rynkach jednocześnie.
 39. Rafał Kowalczyk – iPRACUJZDALNIE.pl Sp. z o.o. – Portal i agencja pracy iPRACUZJDALNIE.pl, wyrównuje szansę osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz motywowuje i otwiera społeczeństwo na aktywizację zawodową i społeczną osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
 40. Paweł Antkowiak – BespokeChat to Twój dodatkowy dział sprzedaży dedykowany obsłudze czata firmowego – zawsze dostępny, równie skuteczny, wyjątkowo innowacyjny.
 41. Adrian Morawiak, Maciej Butkowski – Many Mornings, Adrian Morawiak, Maciej Butkowski sp.k.- Many Mornings to więcej niż skarpetki – celebrujemy to, co najważniejsze, czyli bycie sobą!
 42. Alina Sztoch, Joanna Kwiatkowska, Dominika Florczak, Iwona Dąbrowska, Piotr Kwiatkowski – Kubota S.A. – Kubota to nie klapki, to styl życia.
 43. Beata Badzyńska, Paweł Badzyński, Marcin Rakowski,Mariusz Szeląg AR-labs.ioTworzymy innowacyjne rozwiązania AR, które umożliwiają przymierzanie produktów online, co skutkuje obniżeniem kosztów zwrotu, zwiększeniem możliwości sprzedaży i marketingu.
 44. Anna Baranowska, Hubert Baranowski, Diana Krawczuk, Izabela Cichecka, Kamil Polkowski – munchGO! – to pierwsza na świecie usługa, która uczy zdrowych wyborów żywieniowych zarówno rodzica, jak i dziecko, w domu, w działaniu… i przez zabawę!
 45. Paulina Walkowiak, Kamil Walkowiakcux.ioNarzędzie do automatyzacji User Experience i analityki, które wie, co zabija Twoją sprzedaż.
 46. Joanna Krawczyk, Daniel Bednarski – Miejsce Projektowe – Solemaran Coco to prywatna wyspa do odpoczynku na wodzie w dobrym towarzystwie.
 47. Michał Górski, Katarzyna Skoczek – Ekoco Sp. z o.o. – PlantLover to klientocentryczna marka, która powstała z miłości do roślin i w służbie ich pasjonatom.
 48. Agnieszka Labus – Fundacja Laboratorium Architektury 60+ – Fundacja LAB 60+ zmienia nasze miasta, miasteczka i wsie na lepsze, żebyśmy chcieli się w nich zestarzeć, wprowadza je na ścieżkę przyjazności i innowacji w różnych obszarach.
 49. Piotr Surmacki – Surmacki&Co. – Inteligentna Poczta Głosowa zastępuje tradycyjną pocztę głosową w firmowym telefonie komórkowym.
 50. Andrzej Kołodziej, Marzena Kołodziej – FEBLIK.

 

GRATULUJEMY!!!!

 

Dziękujemy Partnerom Rankingu i Gali Finałowej!

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF