...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mobilny świat w nowym Briefie

Gdy na przełomie minionego już 2015 i bieżącego 2016 roku przygotowywaliśmy zestaw tematów, którym zamierzamy przyglądać się w ciągu najbliższych dni, tygodni i miesięcy, okazało się, że mamy nie lada kłopot… Jest przynajmniej kilka wątków, które ze względu na swoją aktualność i wagę powinny zostać szeroko omówione, i to jak najszybciej. Stanęliśmy przed poważnym wyzwaniem selekcji – nie ukrywam, bolesnej…

W pierwszym wydaniu 2016 roku omawiamy jeden z najdynamiczniej rozwijających się dziś nurtów. Mowa o m-commerce. Nie jest już istotne, czy ów temat nas interesuje, czy też nie, czy wydaje się atrakcyjny, czy wręcz przeciwnie. To rzecz, która dzieje się mimo naszych zainteresowań i opinii, do tego w niezwykle szybkim tempie i angażuje znaczną część naszego społeczeństwa. Łatwiej jest bowiem wskazać dzisiaj tych, którzy nie używają smartfonów i innych urządzeń mobilnych, niż amatorów tego typu rozwiązań. Skoro tak wielu jest korzystających, równie wiele jest przeróżnych operacji wykonywanych z użyciem telefonów czy tabletów…

Ta „niezbyt głęboka” refleksja prowadzi nas jednak dalej, do bardzo konkretnego już tropu, zgodnie z którym przyznamy, że z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc przybywa zwolenników zakupów w sieci. A kupujemy wszystko – zestawy audio, zegarki, akcesoria komputerowe, ubrania, kosmetyki, artykuły spożywcze, sztukę, rozrywkę itd. Właściwie kupujemy wszystko – rzeczy potrzebne i całkiem zbędne. Spirala z roku na rok nakręca się bardziej i bardziej. Czy jest od tego odwrót? Raczej nie – chyba, że stracimy dostęp do prądu… Styczniowy temat główny naszego magazynu poświęcamy w całości właśnie fenomenowi m-commerce. Mówimy o możliwościach, jakie niosą ze sobą rozwiązania mające w nazwie przedrostek „m-” jak również o zagrożeniach, które czekają nas od chwili przekroczenia granicy „mobilnego świata”.

Skoro zmiana kalendarzy, symboliczna przemiana „starego” w „nowe”, znalazło się również miejsce na podsumowania. W związku z tym powstał materiał pt. „Litery roku »Briefu«”, czyli alfabetyczne podsumowanie tego wszystkiego, co uznaliśmy za ważne w 2015 roku.

Zanim jednak oddam w Wasze ręce, drodzy Czytelnicy, noworoczny numer naszego magazynu, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną, moim zdaniem, niezwykle istotną kwestię, której postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska. W tym miesiącu otwieramy nowy cykl pt. „Wielcy nieznani”.

Wyżej wspomniałem o masowym wykorzystaniu urządzeń mobilnych – jest kilka większych i wiele mniejszych marek, które umożliwiają nam wzmacnianie naszych kciuków każdego dnia. Jest też kilka systemów operacyjnych, w których odbywa się rytualne sprawdzanie wszystkiego, co tylko sprawdzić można, trudną do określenia liczbę razy dziennie. Za tym magicznym zjawiskiem stoi grupa inżynierów i programistów, niezwykle światłych umysłów. Kto jednak stworzył podwaliny dzisiejszych, zaawansowanych struktur informatycznych? Kto stoi za kształtem i charakterem systemów operacyjnych tak komputerów, jak i urządzeń mobilnych? Konia z rzędem temu, kto wskaże bez wahania tego niezwykłego człowieka. A wskazać go można…

Zachęcam do lektury!

Michał Wolski,
Zastępca redaktora naczelnego magazynu „Brief”

::

ZOBACZ CO PRZYGOTOWALIŚMY W NOWYM NUMERZE MAGAZYNU

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF