...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Modne stylizacje na wiosnę

stylizacje na wiosne

Wraz z nowym sezonem zbliża się czas na odświeżenie i uporządkowanie szafy. Wielu osobom pracującym zdalnie od dłuższego czasu brakuje codziennych wyjść do biura i możliwości korzystania z ubrań, które ustąpiły miejsca wygodnym dresom i luźnym bluzom. Niektóre firmy powoli wracają do systemu pracy stacjonarnej, a więc wraca konieczność powrotu do nieco bardziej oficjalnych stylizacji. Jakie trendy będą królować tej wiosny?

Stare dobre, czyli retro

Zdecydowanym trendem numer jeden na wybiegach i w głowach jest styl retro. Już od jakiegoś czasu pojawia się na ulicach, ale w tym roku z przytupem wejdzie do naszych głów, mieszkań i szaf. Charakterystyczne geometryczne i wyraziste wzory, garsonki z pudełkowymi żakietami, dzwony i szerokie t-shirty świetnie sprawdzają się na co dzień. W stylizacji do pracy można wykorzystać na przykład sukienki na wiosnę w stylu retro w połączeniu z ciekawą marynarką.

Mocne, wyraziste kolory

Jeśli chcesz postawić na coś wyjątkowego i bardziej odważnego, spróbuj wyrazistych, mocno nasyconych kolorów. Garsonka w pomarańczowym kolorze albo mocno różowa sukienka powinny się świetnie sprawdzić. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze w takich jednokolorowych, wyrazistych zestawieniach i uważasz, że są one zbyt odważne na strój biurowy, możesz wybrać stylizację z kolorowymi, ciekawymi elementami, np. sukienkę w kwiaty o intensywnych kolorach jak: https://quiosque.pl/sukienki/sukienki-w-kwiaty.html

Ciepła, lekka kurtka

Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami, temperatury raczej nie pozwalają jeszcze na rezygnację z ciepłej warstwy wierzchniej. Jakie będą więc idealne kurtki wiosenne w tym sezonie? Dobierając stylizacje wiosenne warto pamiętać o tym, że pogoda w tych miesiącach bywa kapryśna. Dobrze więc ubezpieczyć się na wypadek deszczu, czy spontanicznego opadu śniegu. Biurowy drescode ostatnimi czasy staje się bardziej sportowy, świetnym rozwiązaniem będą więc cienkie, ale ciepłe kurtki casualowe, które pasują zarówno do sportowej, jak i do bardziej eleganckiej stylizacji.

Te elementy możesz dopełnić ciekawym obuwiem i dodającymi charakteru akcesoriami, na przykład oksfordami na grubej podeszwie i prostą, złotą biżuterią.

To, co najważniejsze w wyborze stylizacji wiosennych to na pewno wygoda i odpowiednie dobranie ubrania do zmiennej pogody. Warto przed zakupami przejrzeć ubrania, które mamy w szafie i zastanowić się, z czym można je połączyć, by nie kupować rzeczy, których nigdy założymy dlatego, ze do niczego nie będą pasowały. Kupujmy ubrania z rozsądkiem, tak by można było je połączyć w jak najwięcej stylizacji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF