Na Powiślu powstaje Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

Obok Centrum Nauki Kopernik rozpoczęto budowę innowacyjnej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W interdyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym realizowane będą innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne. Firma Samsung została głównym partnerem instytucji.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie pierwszym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym B+R, w którym prowadzone będą badania nad procesami uczenia się (learning sciences) oraz społecznego zaangażowania w naukę. Podstawowym przedmiotem prac instytucji będzie rozwój edukacji w zakresie STEAM – Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics. W interdyscyplinarnej przestrzeni badawczej będą spotykać się eksperci z tak różnorodnych dziedzin, jak psychologia, pedagogika, kulturoznawstwo, lingwistyka, antropologia, socjologia oraz nauki ścisłe i przyrodnicze. Tworzone będą tu nowatorskie idee i produkty, badane i testowane różne metody pracy, a równocześnie wspierane kształtowanie kompetencji kluczowych w XXI wieku. Planowane otwarcie Pracowni ma nastąpić w 2022 roku.

Firma Samsung została Partnerem Głównym PPK. W ramach współpracy będzie nie tylko finansowo wspierać ośrodek, lecz także współrealizować projekty związane z technologiami w edukacji, inkubatorami przedsiębiorczości i rozwojem smart city.

Jako lider innowacji od zawsze wspieramy odważne, innowacyjne i ponadczasowe projekty. 10 lat temu taką niestandardową inicjatywą było Centrum Nauki Kopernik. Jesteśmy jego partnerem strategicznym nieprzerwanie od początku istnienia. Teraz czas na Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego. To miejsce stwarza nowe możliwości wymiany wiedzy pomiędzy naukowcami z różnych dziedzin a Centrum Rozwojowo-Badawczym Samsung, które działa w Warszawie. Pracownia jest również otwarta na rozwiązania startupów,  co z kolei łączy się z celami Samsung Inkubatorów wspierających startupy od fazy koncepcyjnej do przygotowania prototypów rozwiązań. Przy takich założeniach PPK będzie prawdziwą interdyscyplinarną kuźnią idei.

Specjalnie dla BRIEF Magdalena Olborska, CSR Manager Samsung Electronics Polska

Dekada współpracy

Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od początku działalności instytucji. W ramach współpracy współorganizował wystawy i wydarzenia, takie jak „Wieczory dla dorosłych”, w czasie których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich. Był także inicjatorem strefy „Samsung i kropka”, skupiającej się na technologii kropek kwantowych czy „Strefy kodowania”, dzięki której można było zapoznać się z podstawami programowania. Obecnie w Centrum Nauki Kopernik można zwiedzać wyjątkową strefę o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”, której celem jest edukacja na temat jakości powietrza oraz zachęta do podjęcia proekologicznych nawyków.


Źródło: informacja prasowa Samsung

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF