...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nadchodzi nowy Wiedźmin

The Witcher

CD Projekt Red poinformował o pracach nad nową częścią Wiedźmina. Tytuł będzie oznaczał również początek nowej współpracy.

Na nowym logotypie serii widnieje napis „A New Saga Begins”. Czy to może zwiastować zmiany w serii? Oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo. Redsi nie podali nawet przybliżonej daty premiery.

Dzisiejsze notowania CDP wzrosły aż o 7%.

Współpraca z Epic Games

Jak podaje polska firma, zespół przechodzi szkolenia związane z pracą na autorskim silniku Epic Games — Unreal Enginge 4 oraz 5. To właśnie na tym nowszym opierać się ma nowa część przygód Wiedźmina. Do tej pory zespół pracował na ich własnej technologii o nazwie REDengine, na którym stoi m.in. Cyberpunk 2077. Silnik jednak nie idzie w odstawkę. CD Projekt potwierdza, że wydadzą na nim pełnoprawny dodatek do gry z 2021 roku.

Sednem partnerstwa jest współpraca deweloperów CD Projekt RED i Epic Games nad ulepszaniem silnika UE5 w zakresie obsługi gier typu open world oraz jego optymalizacja pod kątem wymagań nowego Wiedźmina i naszych kolejnych gier. To zdecydowanie więcej, niż prosty zakup licencji na korzystanie z silnika – nawiązujemy strategiczne partnerstwo, którego częścią jest obopólnie korzystna wymiana doświadczeń, wiedzy i pomysłów między naszymi zespołami. Nasza umowa z Epic Games dotyczy wyłącznie silnika i związanych z nim technologii; nie obejmuje natomiast praw autorskich do gier.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red

Umowa została zawarta na 15 lat z możliwością przedłużenia. Nie zawiera żadnych odgórnie narzuconych granic co do wykorzystywania silnika Epic Games.

 

 


Chętnych wiedzy zapraszamy na specjalnie przygotowany panel dyskusyjny na Śniadaniu społeczności Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Już 29 marca w FOOD TOWN w Fabryce Norblina eksperci porozmawiają o komunikacji w środowisku gamerów.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Adam Daniluk