...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek – czarna i kolorowa armatura

Znudził Ci się klasyczny wygląd Twojej łazienki? Patrząc na chromowana baterie, biała umywalkę i kafelki w kolorze beżu masz ochotę przeprowadzić remont? Przedstawiamy najnowsze trendy dotyczące kolorowej armatury sanitarnej.

Brakuje Ci inspiracji przy remoncie łazienki  a wszystkie projekty są zbyt klasyczne i nie mają w sobie nic szczególnego? Przedstawiamy kolorowe baterie łazienkowe, które zmienią Twoje wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i będziesz zadowolony z efektu końcowego.

Elegancka czerń

Obserwując trendy wnętrzarskie można zauważyć coraz częściej pojawiające się aranżacje łazienek w ciemnych kolorach. Na ścianach królują imitacje ceglanych murów bądź surowego betonu, a kafelki mają odcienie szarości, ciemnego brązu bądź czerni. Można również spotkać wykorzystanie stali, jednak ten materiał częściej wykorzystywany  jest w kuchni. Takie rozwiązania pozwalają utrzymać wygląd surowej, estetycznej łazienki. Przy takim wystroju idealnie sprawdzą się czarne baterie, najlepiej w połączeniu z białą umywalką i wanną dla podkreślenia kontrastu.

Jasne wnętrza

Jeśli jednak wolisz jasne wnętrza i nie chcesz, by Twoja łazienka, w której przeważa biel stała się nudna i zbyt “sterylna”, polecamy sprawdzić szeroką gamę kolorowych baterii oferowanych przez producentów, łatwo dostępnych również w Polsce. Jeszcze kilka lat temu można by było pomyśleć, że żółta czy różowa bateria łazienkowa to jakiś szalony pomysł projektanta futurysty. W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii, a uzupełnienie białego bądź szarego wnętrza łazienki o nieduże kolorowe elementy sprawi, że Twoja łazienka będzie wyglądała oryginalnie i wesoło.

Wszystko co się świeci

Niepodważalnym tegorocznym trendem są dodatki wnętrzarskie w kolorze miedzi, klasycznego bądź różowego złota. Jeśli w Twojej wymarzonej łazience ma przeważać biel z dodatkami drewna i brązów bądź szarości a mocno kontrastowe kolorowe dodatki nie są dla ciebie, taka armatura może być idealna. Miedziana bateria w otoczeniu białej umywalki i drewnianego blatu będzie się prezentować bardzo nowocześnie i doda wnętrzu ciepła. W kolorze różowego złota można w tej chwili znaleźć każdy element wyposażenia domu, a jest to materiał pasujący również do różnych odcieni beżu, bieli i czerni a przede wszystkim do marmuru. Jeśli więc marmur jest obowiązkowym materiałem w Twojej łazience, to różowe złoto doda mu jeszcze większej elegancji i określi styl.

Nie ma oczywiście określonej żadnej zasady co do wykorzystania kolorowej armatury w łazienkach. Wszystkie aranżacje są dowolne i można zaszaleć wprowadzając jeden np. czerwony kolor w całym pomieszczeniu, zaczynając na kafelkach, przez kolor ścian a na baterii kończąc. Jednak takie rozwiązania należą do odważnych i warto je wcześniej poważnie przemyśleć!

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF