...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Największa impreza gamingowa tego lata! PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej w Gdyni już od 8 lipca

Jak rozpoczynać wakacje, to tylko z Polską Ligą Esportową. W dniach 8-10 lipca Plaża Miejska w Gdyni ugości blisko 100 profesjonalnych graczy esportowych. Zmagania HEINZ PLE ALL-STAR z zagranicznymi gwiazdami, rywalizacja o PGE SUPERPUCHAR PLE z pulą 25 000 dolarów i największy polski LAN VALORANT w tym roku! To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających gdyńską plażę.

Kulminacją imprezy będą trzy sobotnie finały. O 13:00 kibice zobaczą decydujące starcie 2. sezonu VALORANT East: United, od 16:00 zaplanowane są zmagania HEINZ PLE ALL-STAR, a o 18:00 dzień atrakcji zwieńczy PGE Superpucharu PLE w CS:GO.

W rozgrywkach o PGE Superpucharu PLE wystartują 4 zespoły. Polskę będzie reprezentowała formacja Illuminar Gaming, która podczas PLE.GG Gaming Weekend okazała się najlepsza w krajowych eliminacjach. Biało-Czerwoni sprawdzą się na tle zaproszonych zagranicznych ekip – SKADE, Sinners oraz Endpoint CeX. Wszystkie ekipy plasują się w elitarnym gronie pięćdziesięciu najlepszych drużyn CS:GO według światowego rankingu hltv.org, co zwiastuje nam naprawdę wyjątkowe widowisko.

W sobotę kibice zobaczą również kolejne starcia drużyny HEINZ PLE ALL-STAR. Pięcioosobowy zespół wybrany w głosowaniu społeczności i zaprezentowany podczas PLE.GG Gaming Weekend, po raz kolejny zagra na LAN-ie. Paweł “byali” Bieliński i jego koledzy zmierzą się z drużyną zagranicznych gwiazd i ekipą najlepszych uczestników czerwcowego challenge’u, specjalnie przygotowanego przez HEINZ oraz PLE.

Największy polski lan VALORANT w tym roku!

Fani VALORANTa również znajdą coś dla siebie. Na gdyńskiej plaży rozegrany zostanie turniej finałowy 2. sezonu VALORANT East: United. Od czwartku drużyny będą walczyć o 7500 dolarów, tytuł mistrza i awans do rozgrywek VALORANT East: Stage.

Oprócz najlepszych graczy Europy Środkowo-Wschodniej, na gdyńskiej plaży pojawią się znani środowiskowi eksperci i influencerzy tj. Mateusz “emelejt” Beczkowiak, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Kamil „baddyG” Graniczka czy Nikodem “Konieko” Konieczny.

PGE eGdynia Sailing Days – jedyny tak turniej w Europie

Kolejną atrakcją w czasie PGE Superpucharu PLE będzie PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Grupą Energetyczną. Odbędzie się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, które znane jest wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. To jedna z największych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Wydarzenie będzie łącznikiem między wirtualną rzeczywistością, a tradycyjnymi regatami.

Strefa Free 2 Play oraz gwiazdy gamingu

To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Polską Ligę Esportową. Na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie dostępna strefa Free 2 Play, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzający będa mogli zagrać w najpopularniejsze tytuły gier na monitorach i telewizorach LG, a także zmierzyć się z popularnymi graczami i influencerami. Wśród zaproszonych gości specjalnych będą między innymi: Marcin Gortat, Karol “Blowek” Gązwa, Piotr “Izak” Skowyrski, Wojtek “Łozo” Łozowski i Paweł “Leh” Lehmann. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami, a na fanów VALORANT czekać będzie specjalny BUS od Riot Games. Poinformujcie znajomych i rodzinę, bo 8-10 lipca esport przejmuje plażę w Gdyni.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF