...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Niesamowity okres Riot Games. Gigant nie zwalnia tempa

Riot Games

Ostatnimi czasy fani Riot Games nie mogli narzekać na nudę. Ostatnie dwa miesiące obfitowały w przeróżne wydarzenia.

Sukcesy Arcane i zapowiedź sezonu drugiego

Kurz po Arcane jeszcze nie opadł. O serialu dyskutują nie tylko osoby powiązane z grą. Nic dziwnego – głośno zapowiedziany serial szybko zawojował rynek i stał się większym hitem niż podbijające Netflixa nie tak dawno Squid Game.

Serial skupia się na losach postaci znanych z uniwersum League of Legends. Widzów oczarowała dbałość o detale, niesamowita animacja i chwytająca za serce opowieść. Arcane okazało się hitem na skalę globalną. Pierwsze miejsce pod względem oglądalności w 38 krajach zanotował już pierwszy akt. Drugi i trzeci, publikowane tydzień po sobie, jeszcze bardziej wyśrubowały rekordy. Obecnie Arcane zajmuje szczyt podium aż w 66 krajach.

Riot Games zaraz po opublikowaniu ostatnich odcinków ujawnił zapowiedź powstającego już drugiego sezonu.

 

Najlepsze wyniki Finałów Mistrzostw Świata w historii

Worlds 2021 były jednym z najbardziej ekscytujących turniejów e-sportowych w historii. Emocjonująca walka o tytuł przełożyła się na pobicie wszelkich rekordów oglądalności.

Wyniki z samego finału prezentują się następująco:

  • średnia ilość oglądanych minut (watchtime) w finale zwiększona o 32% względem finału w roku 2020: 23 miliony -> 30 milionów,
  • szczytowa liczba widzów na poziomie 70 milionów, wzrost aż o 60% względem finału z 2020 roku.

Finał odbył się 6 listopada w stolicy Islandii – Reykjaviku. Tytuł Mistrza Świata powędrował do chińskiej organizacji Edward Gaming, która pokonała koreańskie Damwon KIA 3:2.

Pomimo tego, że dopiero co zakończyliśmy sezon 2021, Riot już teraz poinformował o tym, gdzie odbędą się przyszłoroczne Mistrzostwa. Gospodarzami Worlds 2022 będą Stany Zjednoczone, Kanada oraz Meksyk.

 

Riot to już nie tylko League of Legends?

Uruchomione w tym roku Riot Forge ma za zadanie zgromadzić wszystkie tytuły firmy w jednym miejscu. Już teraz możemy pobrać dwa nowe tytuły: The Ruined King oraz Hextech Mayhem. Z wcześniej wydanych tytułów poza Lol-em mamy jeszcze VALORANT, Legends of Runeterra i Teamfight Tactics. Pierwszy tytuł stał się ogromnym hitem i z miejsca zbudował wokół siebie ogromną społeczność. Dwa ostatnie zapełniają swoje nisze i są najczęściej wybieranymi grami swojego gatunku. Na telefony dostępne jest Wild Rift, które może się pochwalić średnią ośmiu milionów graczy miesięcznie!

W planach jest jeszcze wydanie dwóch kolejnych gier fabularnych oraz bijatyki, nazwanej roboczo Projektem L.

Adam Daniluk