...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nokia 8 już dostępna w Polsce

Wykonany z najwyższą precyzją smartfon Nokia 8 z optyką ZEISS i gamą nowych funkcji niespotykanych wcześniej w żadnym innym urządzeniu mobilnym, jest już dostępny w sprzedaży w Polsce

HMD Global, wyłączny licencjobiorca telefonów, smartfonów i tabletów marki Nokia, ogłasza dzisiaj dostępność modelu Nokia 8 w otwartej sprzedaży na terenie Polski w sugerowanej cenie detalicznej 2599 PLN.

Wykonany z dbałością o każdy szczegół smartfon Nokia 8 wprowadza do świata smartfonów z Androidem szereg innowacji. Czysta wersja systemu Android, której efektem jest wyjątkową wydajność, a także wykonana z jednego kawałka aluminium obudowa sprawiają, że Nokia 8 posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla prawdziwego flagowca.

Alberto Matrone, Vice President Eastern Europe, HMD Global, powiedział:

“Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić dostępność naszego flagowego smartfonu Nokia 8 dla wszystkich w Polsce. Jest to jeden z naszych kluczowych rynków, gdzie Nokia cieszyła się zawsze szczególnym zaufaniem i była doceniania przez liczne grono fanów marki. Jestem przekonany, że kreatywnym twórcom w Polsce spodobają się innowacyjne rozwiązania zastosowane w Nokia 8 – aparat fotograficzny zaprojektowany wspólnie z firmą ZEISS, nowa funkcja przestrzennego dźwięku OZO 360° Audio oraz transmisje na żywo z wykorzystaniem funcji wideo Dual-Sight – szczególnie w tak konkurencyjnej cenie w segmencie flagowych modeli smartfonów.”

Mniej Selfie, więcej #Bothie:

Nokia 8, jako pierwszy smartfon na świecie, wprowadza funkcję wideo Dual-Sight, dzięki której wszystkie historie transmitowane na żywo w serwisach Facebook oraz YouTube mogą być pokazane z “dwóch stron”. Funkcja Dual-Sight pozwala połączyć obraz z przedniej oraz tylnej kamery, zarówno podczas nagrywania wideo, jak i robienia zdjęć.

 

Nowy wymiar dźwięku z OZO Audio

Nokia 8 to również pierwszy smartfon wyposażony w funkcję OZO Audio. OZO Audio pozwala cieszyć się z przestrzennego dźwięku w nagrywanym wideo w jakości 4K. Nagrywanie dźwięku w 360° pozwala doskonale zachować momenty oraz odtworzyć je w najwyższej dostępnej jakości.

Precyzyjne wykonanie i wydajność

Obudowa smartfona Nokia 8 została wykonana z precyzyjnie frezowanego kawałka aluminium (stop 6000), który został poddany 40-etapowej obróbce, anodowaniu oraz polerowaniu. Dzięki temu smartfon posiada jedynie 4,6 mm grubości na krawędziach oraz średnio 7,3 mm grubości. Modele z wykończeniem lustrzanym, zapewniającym wysoki połysk, poddano ponad 20-godzinnemu polerowaniu – wszystko po to, aby osiągnąć wyjątkowy wygląd. Smartfon wyposażony jest w potężny procesor SnapdragonTM 835 firmy Qualcomm®, który połączony z czystym, bezpiecznym i aktualnym Androidem, zapewnia doskonałą wydajność. Nokia 8 jest również kompatybilna z Qualcomm® Quick ChargeTM 3.0, dzięki któremu powrót do nagrywania ważnych momentów, po wyładowaniu baterii, może być znacznie szybszy.

Czysty Android

Smartfony Nokia zawsze oferują czysty system Android, bez zbędnych aplikacji spowalniających działanie urządzeń. Nokia 8 w pełni pokazuje efekty połączenia czystej wersji Androida z wydajnością procesora SnapdragonTM 835. Dzięki comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń smartfon jest zawsze bezpieczny, a system w pełni aktualny. Urządzenie zostało wyposażone również w biometryczny czytnik linii papilarnych, dzięki czemu telefon staje się bardzo wszechstronnym urządzeniem, niezależnie od potrzeb.

Dostępność Nokia 8

Nokia 8 jest od dzisiaj dostępna w Polsce. Smartfon występuje w czterech kolorach: polerowany niebieski, matowy niebieski, stalowy i polerowany miedziany. Sugerowana cena wynosi 2599 PLN.

„Tańcz” z Nokia 8

Nokia 8 i jej funkcja wideo Dual-Sight została wykorzystana podczas nagrywania wideoklipu „Tańcz” do nowego, autorskiego singla Atari Wu (czyli Michała Wasilewskiego, założyciela zespołu XxanaxX), w którym gościnnie bierze udział Ania Karwan. #Bothie zainspirowało muzyków do włączenia w scenariusz wideoklipu elementów bitew tanecznych, które, dzięki funkcji Dual-Sight, pokazują obydwoje tancerzy jednocześnie. Marka Nokia jest patronem technologicznym producenckiej epki Atari Wu, która ukaże się jesienią tego roku, a smartfonem Nokia 8 będą sfilmowane fragmenty jeszcze dwóch wideoklipów, tworzonych we współpracy z kolejnymi znanymi artystami polskiej sceny muzycznej – VNM oraz Bovską.

Jakość Nokia w innych odsłonach

Poza nowym, flagowym modelem serii 8, oferta marki Nokia obejmuje również modele: Nokia 6 — smartfon cechujący się dużą wydajnością, zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi, luksusowym wzornictwem i bardzo wysoką odpornością; Nokia 5 — elegancki smartfon, idealnie mieszczący się w dłoni; oraz Nokia 3 — wysokiej jakości smartfon w przystępnej cenie. Wszystkie modele smartfonów Nokia działają z systemem operacyjnym Android™ Nougat i oferują przejrzysty, nowoczesny interfejs użytkownika oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto, smartfony są wyposażone w Google Assistant.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF