Nowy projekt od Pizza Hut – startuje Rap Show

Rap Show

Pizza Hut od dawna towarzyszy muzykom na całym świecie – zarówno podczas prób, jak i na koncertach. Marka postanowiła podkreślić swój związek z muzyką, tworząc w tym celu zupełnie nowy projekt – Rap Show. W internetowym formacie w rolę prowadzących wcielają się zaskakujące postaci, a zaproszeni artyści wykonują nieoczywiste muzyczne zadania. W pierwszym odcinku wystąpił Peja.

Rap Show to format, w którym przedstawiciele rapowej sceny zderzani są w rozmowach z nietypowymi prowadzącymi. Każdy z uczestników stawiany jest w ogniu prowokujących pytań, a dodatkowo musi zmierzyć się z konkretnymi zadaniami. Gościem pierwszego odcinka jest Peja, z którym rozmowę prowadzi… dziesięciolatek. Podczas wywiadu raper nie tylko wyznaje, czy wciąż ma szacunek ludzi ulicy, ale przepytywany jest także m.in. z historii Polski czy z geografii. Na koniec stawia też czoła rapowi dla dzieci. Tu z pomocą przyszedł mu wiersz o krasnoludkach autorstwa Marii Konopnickiej oraz beat Magiery.

Rap Show to kilkuodcinkowa seria, którą można oglądać na kanale YouTube Popkiller oraz na FB Pizza Hut. Premierowy epizod wystartował 30 czerwca, a kolejny zaprezentowany zostanie 14 lipca. Format otrzyma wsparcie PR-owe oraz w kanale digital.

Poprzez projekt Rap Show pokazujemy nieznane oblicze polskiej sceny rapowej oraz samych raperów . Pizza Hut od lat towarzyszy muzykom na całym świecie – podczas prób, na koncertach czy backstage’u. Chcemy wykorzystać nasz związek z muzyką i przybliżyć artystyczny świat innym, tworząc bardzo oryginalny format, w którym zderzamy raperów z osobami pochodzącymi z odmiennych środowisk. Będzie zaskakująco, prowokująco i zabawnie.

Maja Wagner, Marketing Specialist w AmRest

Autorem koncepcji kampanii oraz formatu Rap Show jest agencja high&, która odpowiada również za realizację działań promocyjnych i PR, a także za reżyserię i produkcję materiałów wideo oraz pozyskanie i współpracę z artystami. Operatorem obrazu był Mateusz Golis. Media zakupił dom mediowy Media Choice.


Źródło: Informacja prasowa Pizza Hut

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF