...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PFR i GovTech Polska organizują Hackathon dla Miast, w którym programiści pomogą samorządom w walce ze skutkami COVID-19

Hackathon dla Miast

W wyniku pandemii COVID-19 polskie samorządy mierzą się z wieloma wyzwaniami. W odpowiedzi na ich potrzeby Polski Fundusz Rozwoju i GovTech Polska organizują w ramach GovTech Festival hackathon, w którym programiści z całej Polski pomogą miastom i ich lokalnym społecznościom w walce ze skutkami kryzysu. Do 3 listopada miasta mogą zgłosić swoje wyzwanie do hackathonu, a już 20-22 listopada najlepsi programiści z całej Polski opracują innowacyjne rozwiązania najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez samorządy.

Czasy pandemii przysporzyły miastom kolejnych wyzwań – w edukacji, służbie zdrowia, inwestycjach, handlu, działalności lokalnych przedsiębiorców i funkcjonowaniu urzędów. Hackathon dla Miast, organizowany przez GovTech Polska i PFR (PFR dla Miast), to kolejne wydarzenie w ramach cyklu cyfrowych inicjatyw – GovTech Festival, w którym samorządowcy mogą skorzystać z doświadczenia polskich twórców innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Od lat GovTech Polska wykorzystuje hackathony jako fundament mostu łączącego administrację publiczną z najzdolniejszymi programistami. „Hackathon dla Miast”, organizowany w ramach GovTech Festival, podejmuje wyzwanie szczególnie ważne, bo pomagające naszym małym ojczyznom. Jestem przekonana, że dzięki połączeniu kreatywności uczestników hackathonu oraz wiedzy i doświadczenia przedstawicieli miast powstaną rozwiązania, które będą mogły służyć także innym wspólnotom z całej Polski.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Do 3 listopada miasta liczące od 20 do 100 tys. mieszkańców mogą zgłaszać do hackathonu wyzwania, w jednym z czterech obszarów tematycznych:

  • Bezpieczeństwo i zdrowie
  • Ekologia i jakość życia
  • Zarządzanie miastem
  • Edukacja

Spośród wysłanych propozycji wyłonione zostaną samorządy z najciekawszymi zgłoszeniami, które zostaną partnerami hackathonu. Zespoły programistów, biorące udział w wydarzeniu, będą miały 48 godzin na zaproponowanie rozwiązań technologicznych dla wybranego wyzwania. Dla samorządów to szansa na przetestowanie nowych rozwiązań i ich potencjalne wdrożenie.

PFR jest w stałym kontakcie z samorządami i dynamicznie reaguje na ich zmieniającą się sytuację i potrzeby, dlatego w ramach PFR dla Miast postanowiliśmy zorganizować Hackathon. Wierzymy, że współpraca ludzi o różnych kompetencjach, w obliczu aktualnej sytuacji, jest kluczowa dla lepszego funkcjonowania społeczeństwa i szybszego wyjścia Polski z kryzysu. Zachęcam przedstawicieli miast średnich do zgłaszania nam kluczowych wyzwań, z którymi borykają się w wyniku pandemii. Natomiast polskich programistów, którzy są jednymi z najbardziej cenionych specjalistów na świecie, zapraszam do włączenia się we wspólne przeciwdziałanie skutkom COVID-19.

Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Zespoły z całej Polski, które chcą zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami zgłoszonymi przez miasta, mogą aplikować do Hackathonu do 15 listopada poprzez wypełnienie formularza na stronie projektu. Zakwalifikowane zespoły pomiędzy 20-22 listopada wezmą udział w 48-godzinnym maratonie programowania, który odbędzie się w formule online. Każdy zespół będzie pracował pod opieką doświadczonych mentorów, wśród których znajdą się przedstawiciele miast, specjaliści od zarządzania projektami i doświadczeni programiści. Na zakończenie odbędzie się prezentacja projektów, które będą oceniane przez samorządowców oraz ekspertów. Wyłonione zostaną cztery zwycięskie zespoły, które za rozwiązanie miejskich wyzwań otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł oraz dodatkowe wsparcie merytoryczne w przetestowaniu pomysłu.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie GovTech Festival oraz PFR dla Miast.


Źródło: Informacja prasowa GovTech Festiva

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF