...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy pierwsze zmiany rozgrywki w FIFIE 23

FIFA 23 ma być ostatnią edycją gry piłkarskiej od EA wydanej pod tą nazwą. Jak zwykle połowa lipca jest momentem, kiedy to pierwsi youtuberzy, proplayerzy oraz streamerzy związani ze sportówką od kanadyjskiej firmy przemycają nam nowości związane z nadchodzącą premierą. Samo EA Sports również wypuszcza pierwszy trailer.

W FIFie 23 zrekonstruowany ma zostać system stałych fragmentów gry. Rzuty rożne, rzuty wolne i rzuty karne mają być wykonywane inaczej, lecz w pewnych aspektach będzie to przypominać metody znane z ostatnich edycji. Na prośby graczy dodane zostaną nowe sposoby przełączania zawodników. Ciekawą zmianą jest zupełnie nowy potężny strzał, podczas którego kamera ma na chwilę zbliżać się do wykonującego uderzenie zawodnika.

Wśród statystyk znajdzie się miejsce dla kompletnie nowego elementu, czyli stylu przyśpieszenia. Wpływać ma on na to, w jakim tempie piłkarz osiąga swoją maksymalną prędkość. I tak też niektórzy piłkarze otrzymają styl „ekspresowy”, który spowoduje, że na krótkim dystansie będą nie do pokonania, a inni będą powoli uzyskiwać swoją maksymalną prędkość.

Jak co roku dostaniemy nowe animacje. Zmianom ulegnie także wygląd murawy, która ma jeszcze bardziej przypominać prawdziwą płytę boiskową.

Wszelkie zmiany szczegółowo omawia kanał Kartomanii na Youtube.

Nowymi ambasadorami FIFA zostali Federico Valverde, Alphonso Davies, Pedri, Kai Havertz oraz piłkarka Sam Kerr, która promować ma dodane do gry kobiece rozgrywki klubowe. Gwiazdą okładkową pozostanie Kylian Mbappe. EA Sports wydało już trailer, który jak zwykle mało mówi o samej grze.

Adam Daniluk