...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Play2Chill w pierwszym półroczu 2022 r. zwiększa przychody ze sprzedaży o ponad 56 procent

Ponad 607 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży wypracował w pierwszym półroczu br. notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – Play2Chill. W porównaniu r/r oznacza to wzrost o ponad 56 procent. Po zwrocie kosztów produkcji gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021, deweloper zapowiedział wersje konsolowe oraz nowe DLC, które pojawią się jeszcze w tym roku.

 

Polski rynek gier jest bardzo zróżnicowany i ciężko zamknąć go w jakiekolwiek ramy. Chociaż utarło się, że rodzimy rynek to segment AAA oraz niskobudżetowe symulatory, mamy tu jednak bardzo silną reprezentację różnych gatunków, typów gier oraz różnych segmentów branży.  Polski gamedev stanowi niesamowity przekrój gier AAA, AA, gier indie oraz gier mobilnych, które na rynku globalnym odnoszą spektakularne sukcesy komercyjne.  Play2Chill obecnie w swoim portfolio predykcyjnym posiada silną reprezentację trzech (cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem graczy) gatunków gier: Symulacyjne, Strategiczne oraz Survivalowe.

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 oraz Rally Mechanic Simulator to oczywiście gry z kategorii „symulator”, Aztecs The Last Sun to połączenie gry strategicznej, survivalu i city buildera, natomiast Far North Survival, realizowany przez naszą drugą spółkę FrogVille Games, to klasyczna gra typu survival.

Naszym zadaniem jest dostarczanie na rynek jak najlepszych produktów, a jeśli mamy określić nasze miejsce w segmencie to jako grupa (obecnie Play2Chill oraz FrogVille Games) chcemy specjalizować się w średniobudżetowych (AA) grach właśnie z kategorii gier symulacyjnych, strategicznych oraz survivalowych.

Za nami kolejny bardzo pracowity kwartał, w którym głównie skupiliśmy się na przygotowaniu pierwszych grywalnych wersji naszych nadchodzących tytułów, a także na pracach przy płatnych dodatkach do MMS21. Ponadto sprzedaż naszej flagowej gry utrzymuje się na relatywnie równym poziomie, podobnie jak liczba zapisów na wishlistę oraz nowe aktywacjemówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.Cały czas dążymy do aktywizacji i wygenerowania jeszcze większych zysków z naszego pierwszego projektu poprzez tworzenie bundli z nowymi, nadchodzącymi dodatkami. Przed nami jeszcze premiery wersji konsolowych Motorcycle Mechanic Simulator 2021, których przygotowanie cały czas trwadodaje prezes Play2Chill.

W drugim kwartale 2022 roku Play2Chill SA wypracowała blisko 400 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży, gdzie w analogicznym okresie w ub.r. spółka odnotowała przychody ze sprzedaży netto na poziomie 240 tys. zł, co oznacza wzrost o ponad 66 proc. w porównaniu r/r. Narastająco od początku 2022 roku przychody netto ze sprzedaży wyniosły prawie 607 tys. zł, gdzie w porównaniu z pierwszą połową ub. r. było to o ponad 56 proc. mniej. W analizowanym kwartale spółka odnotowała stratę netto w wysokości 88 tys. zł. Stan gotówki na koncie warszawskiego dewelopera na koniec czerwca br. wynosił prawie 2,1 mln zł., co w porównaniu r/r oznacza wzrost aż o 835 procent.

W czerwcu br. Play2Chill poinformowała o tym, że Motorcycle Mechanic Simulator 2021 zwrócił wszystkie poniesione koszty i aktualnie sprzedaż gry generuje zyski dla spółki. Aktualnie wishlista outstanding tytułu wynosi ponad 127 tys. zapisów, a baza graczy to już prawie 285 tys. osób. Wszystkie recenzje wystawione przez graczy na platformie Steam są w 77 procentach pozytywne. Jeszcze w tym roku MMS 2021 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za porty odpowiada Ultimate Games.

Nadchodzące projekty Play2Chill, Aztecs The Last Sun, Rally Mechanic Simulator oraz Far North Survival (produkowaną przez FrogVille Games, spółkę zależną Play2Chill), znajdują się na podobnym etapie produkcji. Warszawskie studio posiada już w pełni grywalne dema technologiczne, które są materiałem wyjściowym do rozmów z wydawcami. Premiery pełnych wersji wspomnianych tytułów planowane są w 2023 roku.

 

źródło: Play2Chill

O spółce: 

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF