...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Recenzja laptopów dla nauczycieli — top 5 modeli na rynku

Planujesz zakup laptopa dla nauczyciela? Nie wiesz, jaki model na rynku najlepiej się sprawdzi w tej sytuacji? Zanim dokonasz wyboru, warto porównać co najmniej kilka egzemplarzy. Dzięki temu uzyskasz najlepszą konfigurację sprzętu w wymaganym budżecie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa dla nauczyciela i jakie jest top 10 modeli na rynku!

Bon na zakup laptopa dla nauczyciela — gdzie go zrealizować?

Nauczyciele uprawnieni do otrzymania bonu na zakup laptopa w kwocie 2500 zł mogą go zrealizować w każdym sklepie honorującym taki środek płatniczy. Wiele osób zastanawia się, czy sprzęt musi mieć cenę wyższą niż 2500 zł. Na szczęście nauczyciel może kupić droższy model, a jego wartość zostanie obniżona o kwotę bonu. Natomiast tego świadczenia nie można wydać na inny cel niż zakup laptopa.

Laptop dla nauczycieli — na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać najlepszy laptop dla Ciebie? Oto kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę:

Producent

Duże znaczenie ma wybór producenta konkretnego laptopa. Nie brak wielbicieli marek takich jak Dell, Apple, Lenovo czy MSI. Zatem jeśli jesteś przywiązany do konkretnego producenta i lubisz sprzęty, jakie oferuje, szukaj modeli spod szyldu ulubionej firmy. Dzięki temu zawęzisz poszukiwania i szybciej kupisz odpowiedni laptop!

Cena

Bon dla nauczyciela o wartości 2500 zł nie determinuje ostatecznej ceny laptopa. Wszak uprawniony do tego dofinansowania może wybrać model droższy. Cena ma znaczenie — im lepsza konfiguracja techniczna, tym należy liczyć się z wyższą kwotą do zapłaty.

Wielkość ekranu

Zwolennicy laptopów dzielą się na tych, którzy cenią sobie małe i lekkie modele, oraz na szukających sprzętu z dużym ekranem. W zależności od swoich preferencji możesz zdecydować się na komputer z matrycą o przekątnej od 10 do nawet 18 cali!

Parametry techniczne

Wielkość pamięci ram, pojemność dysku czy rodzaj karty graficznej i płyty głównej mają wpływ na płynność działania komputera i możliwości korzystania z niego. Zatem jeśli w swojej pracy korzystasz z wymagającego oprogramowania, warto zainwestować w sprzęt o bardziej zaawansowanych parametrach technicznych. Pamiętaj — im mocniejszy komputer, tym cena za jego zakup będzie wyższa!

To kilka elementów, na które wart zwrócić uwagę przy zakupie laptopa dla nauczyciela. Dzięki temu szybciej dokonasz wyboru.

Przegląd najpopularniejszych modeli laptopów dla nauczycieli na rynku

Już wiesz, w jaki sposób znaleźć najlepszy laptop dla nauczyciela zgodnie ze swoimi preferencjami. Warto spojrzeć także na najbardziej rozchwytywane modele na rynku. Wśród najpopularniejszy modeli można wymienić:

  • Laptop LENOVO IdeaPad Slim 3 15IAH8 15.6″ IPS i5-12450H 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home,
  • Laptop APPLE MacBook Air 13.3″ Retina M1 8GB RAM 256GB SSD macOS Gwiezdna szarość,
  • Laptop ASUS VivoBook M1502YA-BQ059W 15.6″ IPS R5-7530U 8GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home,
  • Laptop HP 255 G9 15.6″ IPS R5-5625U 16GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home,
  • Laptop DELL Inspiron 3520-5252 15.6″ IPS i5-1235U 8GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home.

Te modele różnią się pomiędzy sobą marką, wielkością matrycy, konfiguracją techniczną i producentem. Jeśli chcesz znaleźć więcej laptopów odpowiednich dla nauczycieli zajrzyj na stronę: https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela. Znajdziesz tam produkty renomowanych firm w korzystnej cenie!

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF