...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Renault świętuje 60-lecie swojego kultowego modelu Renault 4

Renault model 4

W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe success story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault 4 to więcej niż samochód – to prawdziwa ikona.

  • Legendarny samochód, który sprzedał się w liczbie ponad 8 milionów sztuk
  • Prawdziwa ikona francuskiej popkultury
  • Bogaty program obchodów w 2021 roku 

Pomimo niepewnej sytuacji pandemicznej tegoroczne obchody obejmą liczne wydarzenia, które odbiją się szerokim echem w mediach społecznościowych. Oficjalny program obchodów 60-lecia obejmie wydarzenia, które będą odbywały się każdego 4. i 14. dnia miesiąca w sieciach społecznościowych.

Pojawią się niepublikowane dotychczas materiały przygotowane przez fanów dla fanów, m.in. wspomnienia kolekcjonerów i znanych osobistości. Pozwolą nam odkryć na nowo historię samochodu, który odcisnął wyraźne piętno na swojej epoce.

Model, który stał się symbolem francuskiej popkultury, jest nie tylko samochodem przeszłości. To samochód, który nadal jest „aktualny” i może być samochodem przyszłości. Oficjalny kalendarz obchodów będzie się zmieniał w zależności od aktualności. Uzupełnią go wydarzenia organizowane z inicjatywy fanów – będzie to coś w stylu „offowego” festiwalu!

Renault model 4
Źródło: Renault Polska

LUTY – Z okazji 60-lecia Renault zwróciło się do znanego grafika i ilustratora wydarzeń sportowych, Grega. Greg przygotował kilkanaście niepowtarzalnych Renault 4 w scenerii typowej dla różnych epok, w których funkcjonował ten kultowy samochód Renault.

Rocznica będzie również dla fanów okazją do wyrażenia swojej fascynacji i przywiązania do Renault 4, a także odkrycia wielu pięknych historii, które wydarzyły się za kierownicą legendarnego modelu (od 8 lutego w sieciach społecznościowych).

W witrynie Atelier Renault, flagowego miejsca spotkań marki na Polach Elizejskich w Paryżu, pojawi się Renault 4 w wersji Parisienne. Wersję można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po oryginalnym wzorze plecionki na nadwoziu.

MARZEC – Kolekcja Renault Classic, która dba o dziedzictwo marki, zaprezentuje 30 modeli Renault 4. Dwanaście kultowych wersji wybranych spośród nich zostanie zaprezentowanych w unikatowej scenerii przygotowanej specjalnie na tę okazję.

KWIECIEŃ – Renault 4 to ponadczasowy samochód, który zawsze pojawiał się w zabawach dzieci… Dorośli influencerzy opowiedzą nam, jak w ich wspomnieniach wygląda ten model w serii zabawnych filmików wykonanych techniką poklatkową. W animacjach zostaną wykorzystane miniaturowe modele Renault.

MAJ – Cała kolekcja starannie wyselekcjonowanych przedmiotów z logo Renault 4, zaprojektowanych specjalnie z okazji 60-lecia, będzie dostępna w butiku w Atelier Renault pod numerem 53 na Polach Elizejskich oraz na stronie internetowej.

W maju Renault zaprezentuje serię filmów wideo, w których zostaną pokazane sekrety tego modelu na przykładzie różnych wersji. Będzie to także okazja do zgromadzenia opinii i wspomnień wszystkich, którzy dorastali w cieniu Renault 4, kolekcjonerów, a także ludzi, którzy przyczynili się do powstania tego kultowego modelu marki.

LIPIEC – Jak prawdziwa gwiazda kina, która zyskała sławę występami na ekranie, Renault 4 pojawi się na czerwonym dywanie podczas 74. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W lecie w Atelier Renault na najpiękniejszej alei świata będzie można obejrzeć wystawę „Renault 4 – ikona popkultury”. Na odwiedzających czeka unikatowe Renault 4 i wiele innych niespodzianek.

WRZESIEŃ – W ofercie Zity, paryskiej sieci car-sharingu, pojawi się Renault 4. Będzie to okazja do przejażdżki elektryczną wersją kultowego modelu.

LISTOPAD – Czas na kolejną niespodziankę, tym razem z udziałem furgonetki Renault 4, która również „rządziła” na rynku.


Źródło: Renault Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF