...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sebastian Hejnowski (SEC Newgate CEE) prowadzi panel o AI podczas PRWeek Crisis Communications Summit

Sebastian Hejnowski, założyciel agencji Public Relations i Public Affairs SEC Newgate CEE, jest głównym prowadzącym panelu poświęconego sztucznej inteligencji podczas szczytu komunikacji kryzysowej PR Week w Londynie.

 

Generatory sztucznej inteligencji podwyższają ryzyko wystąpienia kryzysów wizerunkowych: badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Stanforda wykazało, że tworzenie treści przy pomocy generatywnych platform AI zwiększyło ogólną dezinformację w mediach o prawie 350%. W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się już pierwszy proces o zniesławienie związany z fałszywymi treściami generowanymi przez ChatGPT.

Sebastian Hejnowski, Founding Partner i CEO SEC Newgate CEE, a także Alistair Kellie, Tom Flynn i Dafydd Rees – odpowiednio Practice Head Communications, Head of Digital i Senior Counsel w SEC Newgate UK, podczas PRWeek Crisis Communications Summit poprowadzą 27.06.2023 r. sesję „The Changing Face of Crisis: the AI Challenge”. W ramach prowadzonej symulacji uczestnicy zmierzą się z sytuacją kryzysową, do urealnienia której wykorzystane zostanie najnowsze dostępne oprogramowanie symulacyjne. Wszystko po to, by w swojej praktyce biznesowej lepiej przygotować się na wyzwania wynikające z wykorzystania sztucznej inteligencji.

– Problemy wizerunkowe, wywołane przez deepfake lub inne technologie oparte na sztucznej inteligencji, są w stanie szybko rozprzestrzenić się na arenie międzynarodowej. Firmy, które nie prowadzą monitoringu mediów w językach obcych, mogą przegapić początek problemu i okazję do jego rozwiązania, zanim stanie się kryzysem. Gdy sytuacja się rozwinie, najważniejsze jest, by firmy miały dostęp do specjalistycznej pomocy na wielu rynkach – mówi Sebastian Hejnowski, Founding Partner i CEO SEC Newgate CEE.

Zarządzanie wizerunkiem i sytuacjami kryzysowymi to jeden z kluczowych obszarów działalności sieci SEC Newgate. Obecność w charakterze eksperta na PRWeek Crisis Communications Summit podkreśla silną pozycję Grupy SEC Newgate w regionie EMEA, w tym gotowość do doradztwa i obsługi kryzysowej przy projektach na wielu rynkach.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF