...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

SKADE najlepsze podczas PGE Superpucharu PLE. Rapid Ninjas wygrywa 2. sezon VALORANT EAST: UNITED

Zakończyliśmy zmagania podczas PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej. Zawody CS:GO zwyciężyli zawodnicy SKADE, natomiast w turnieju VALORANT EAST: UNITED triumfowała formacja Rapid Ninjas.

Publiczność przybyła na Plażę Miejską w Gdyni mogła obserwować zmagania 100 profesjonalnych zawodników esportowych, którzy rywalizowali o pulę opiewającą na blisko 35000 dolarów.

Sobotnia gorączka esportowych emocji

Jako pierwsze zakończyły się finałowe zmagania 2. sezonu VALORANT EAST: UNITED, gdzie w decydującym meczu spotkały się Lenovo Legion Honvéd i Rapid Ninjas. Górą jednak okazali się ci drudzy, którzy bez straty mapy pokonali oponentów i zgarnęli 5000 dolarów oraz awans do kolejnego sezonu VALORANT Regional League East: Surge.

Potem publiczność licznie zgromadzona na gdyńskiej plaży mogła podziwiać poczynania ekipy HEINZ PLE ALL-STAR. W pierwszym meczu zmierzyła się ona z formacją złożoną z zagranicznych gwiazd. Rywalizacja naprawdę mogła się podobać, wszak każda runda rozgrywana była w innym formacie, co dało dużo frajdy nie tylko publiczności, ale również zawodnikom. W tym starciu lepsi okazali się polscy gracze, którzy na swoje konto zgarnęli 1500 dolarów. Chwilę później drużyna Mariusza “Loorda” Cybulskiego rywalizowała z najlepszymi uczestnikami challenge’u HEINZ i w tym zestawieniu również zanotowała zwycięstwo.

Wisienką na torcie był finał PGE Superpucharu PLE, gdzie pula nagród całego turnieju wynosiła 25000 dolarów. Nic więc dziwnego, że każdej z czterech zaproszonych formacji niesamowicie zależało na końcowym sukcesie. Niestety, Illuminar Gaming pożegnało się z turniejem już w piątkowy wieczór, a w finale rozgrywek zobaczyliśmy SKADE oraz SINNERS. Po blisko dwugodzinnej rywalizowali sukces na swoje konto zanotowali Bułgarzy.

Niezapomniana zabawa na strefach Free-to-Play

Oprócz podziwiania rywalizacji esportowej, kibice mogli odwiedzić tematyczne obszary. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Free-to-Play od Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie każdy odwiedzający mógł zagrać na monitorach LG w najpopularniejsze tytuły i zgarnąć wyjątkowe nagrody. Głodni esportowych wrażeń zaspokoili swoje apetyty przy food trucku HEINZ lub w strefie the:protocol. Fani VALORANT z największą przyjemnością sprawdzili też BUS od Riot Games, w którym na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Na plaży w Gdyni pojawili się też znani gamingowi influencerzy m.in. Karol “Blowek” Gązwa czy Paweł “Leh” Lehmann.

Kotwica w górę, czyli Gdynia Sailing Days

Zwieńczeniem PGE Superpucharu PLE było PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Ligę Esportową. Odbywał się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, znanego wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. Najlepszy podczas zmagań na wirtualnych wodach okazał się Andrzej Stępkowski, a podczas całego PGE Superpucharu PLE najlepsza była jak zwykle publiczność.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF