...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sony VR 2 oficjalnie zaprezentowany

ps-vr-2

Po roku od pierwszej zapowiedzi Sony oficjalnie zaprezentowało headset nowej generacji. Jak dużo zmieniło się w stosunku do 6-letniego poprzednika?

Sony od roku podjudzało fanów powolną prezentacją nowych informacji dotyczących zestawu do VR. Teraz już wszystkie karty zostały odkryte i wiemy co przygotowali Japończycy. Nowe gogle mają wyglądem nawiązywać do konsoli nowej generacji tak, aby (przynajmniej zdaniem producenta) cały zestaw stanowił dekoracje pomieszczenia, a nie tylko narzędzie do gry. Oczywiście nie zapomniano o usprawnieniach technicznych, dzięki możliwościom nowej platformy gogle wspierają rozdzielczość 4K w 120Hz lub 4K z włączonym HDR w 90Hz. Dodatkowo wrażenia z korzystania potęgować ma silnik wibracji, zmodyfikowane pady oraz udoskonalone śledzenie ruchu. Zadbano również o zwiększenie wygody użytkowania, headset nie tylko stracił na wadze, ale również dostał ulepszony system wentylacji oraz regulacje ekranu, dzięki której można dopasować odległość obrazu od oczu do personalnych preferencji.

Naszym celem jest stworzenie zestawu słuchawkowego, który nie tylko stanie się atrakcyjnym elementem wystroju Twojego salonu, ale także pozwoli Ci zanurzyć się w świecie gry do tego stopnia, że niemal zapomnisz, że używasz zestawu do VR lub kontrolera. Dlatego też zwróciliśmy szczególną uwagę na ergonomię zestawu słuchawkowego i przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy, aby zapewnić komfortowe odczucia dla osób o różnych rozmiarach głowy. Otrzymaliśmy już wiele pozytywnych opinii na temat ergonomii pierwszego zestawu PS VR, dzięki starannemu wyważeniu wagi zestawu i prostemu, regulowanemu pałąkowi na głowę, dlatego w przypadku zestawu PS VR2 zastosowaliśmy tę samą koncepcję. Inne elementy, takie jak regulowany zakres działania zestawu, który przybliża lub oddala pole widzenia od twarzy, oraz umiejscowienie stereofonicznego gniazda słuchawkowego również pozostały niezmienione, więc gracze będą z nimi zaznajomieni.

Hideaki Nishino, starszy wiceperezes Sony interactive entertainment

Całość sprzętu sprawia wrażenie naprawdę dopracowanego i przemyślanego, na werdykt będzie jednak trzeba jeszcze chwilę poczekać do oficjalnej premiery, której data wciąż nie została ogłoszona.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF