...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sposób na szybką sprzedaż mieszkania

szybka sprzadaz mieszkania

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których szybka sprzedaż mieszkania może mieć dla Ciebie istotne znaczenie. Nieważne, czy dotknęły Cię jakieś losowe sytuacje, wymuszające pospieszne sfinalizowanie transakcji, czy też zwyczajnie cenisz sobie płynność finansową i swój prywatny czas. Znamy idealny sposób na szybką sprzedaż nieruchomości! Chcesz się o tym przekonać? Przeczytaj ten artykuł.

Szybka sprzedaż mieszkania – od czego zacząć?

Jeżeli chcesz poznać sposób na szybką sprzedaż mieszkania, zacznij od tego, żeby realnie ocenić swoje potrzeby. Tak naprawdę, sposobów jest kilka. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkania za gotówkę, pilna i absolutnie niecierpiąca zwłoki, wykonana w ciągu paru dni, wówczas nasze biuro skup nieruchomości KupujemyM.pl może być najlepszym wyborem.

Jeśli z jakiegoś powodu nie darzysz zaufaniem firm skupujących nieruchomości, to i tak warto, byś wiedział, jak powinna przebiegać szybka transakcja, gdy zamierzasz zabrać się za nią samodzielnie. Zrozumienie mechanizmów rynkowych, jakimi rządzi się biznes nieruchomościowy, zwiększy Twoje szanse na szybką sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Zaczynając od podstaw: pierwszą rzeczą, o jaką powinieneś zadbać, jest przegląd stanu technicznego zbywanego lokalu. Nie uda Ci się zbyć nieruchomości w szybkim czasie, jeżeli jej stan będzie odstraszał potencjalnych nabywców.

Koniecznie napraw wszelkie usterki, nawet te najbardziej banalne, jak skrzypiące drzwi, czy przepalona żarówka. Z doświadczenia wiemy, że nawet takie błahostki mogą skutecznie odstraszać.

Warto również zainwestować w malowanie oraz mycie okien. Możesz też zastosować kilka trików, które upiększą wnętrze. Na przykład, zakupić śnieżnobiałe firany i barwne zasłony. Dzięki temu, uda Ci się zbudować przyjazną, domową atmosferę, jakiej pragnie każdy kupujący. Pamiętaj, że każda tego typu inwestycja zwróci Ci się z nawiązką.

Co więcej, jeżeli Twój potencjalny kontrahent, już od pierwszych chwil będzie widział, że sprzedajesz mieszkanie w stanie idealnym, to nie będziesz musiał tracić czasu na zbędne negocjacje. Działanie z wyprzedzeniem, to najlepszy sposób na szybką sprzedaż mieszkania.

Naturalnie, nie zapomnij o tym, by wysprzątać całe mieszkanie tak dokładnie, jak tylko to możliwe. Usuń zbędne przedmioty i zaproponuj taki układ mebli, który najlepiej ukaże przestronność mieszkania i zadziała na wyobraźnię nabywcy. Weź pod uwagę, że nieruchomość zabrudzona, sprawia wrażenie zniszczonej. To może negatywnie wpłynąć na negocjacje cenowe.

sprzedaz mieszkania

Sposób na szybką sprzedaż mieszkania, czyli kompletowanie dokumentów

Miej na uwadze, że większość nabywców również boli głowa na myśl o mozolnym tempie, w jakim przebiega wiele transakcji. Z całą pewnością docenią Twój trud, jeśli pokażesz im, że posiadasz już komplet dokumentów, niezbędnych do realizacji sprzedaży.

Jednym z podstawowych dokumentów, będzie opinia rzeczoznawcy, dotycząca faktycznej wartości rynkowej zbywanej nieruchomości. Rzeczoznawca wystawia orzeczenie w formie operatu szacunkowego, a jego usługi, w porównaniu do pożytku, jaki za sobą niosą, nie są szczególnie wygórowane.

Szybka sprzedaż mieszkania, to w dużej mierze szybkie budowanie relacji. Jeżeli przedstawisz swojemu potencjalnemu kontrahentowi taki dokument, to zauważy on, że nie planujesz go oszukać, sztucznie zawyżając cenę nieruchomości. Ponadto, on sam może potrzebować operatu szacunkowego, starając się o kredyt hipoteczny – dysponując nim wcześniej, przyspieszysz proces o nawet kilka tygodni.

A jak już o zaufaniu mowa, warto, abyś zadbał o zaświadczenie o braku zadłużenia nieruchomości. Znalezienie kupca na zadłużone mieszkanie jest możliwe, ale wymaga wprawy i odpowiedniego podejścia.

Kolejnym z dokumentów, jest odpis z księgi wieczystej, właściwej dla zbywanej nieruchomości. Potwierdza on Twoje prawo własności do mieszkania, a także dostarcza wszelkich innych, niezbędnych dla kupca informacji, na temat stanu prawnego nieruchomości. Transparentność i uczciwość, to najlepszy sposób na szybką sprzedaż mieszkania.

Skup mieszkań za gotówkę – sposób idealny

Jeżeli przeraża Cię ogrom formalności i przygotowań, związanych ze sprzedażą mieszkania, czujesz, że jakkolwiek przerasta Cię cała ta operacja, lub po prostu chcesz mieć gwarancję, że sprzedasz mieszkanie w ciągu kilku dni – nie zastanawiaj się ani przez chwilę! Zaufaj profesjonalistom!

Skup mieszkań za gotówkę KupujemyM.pl to stosunkowo nowe rozwiązanie, dość dynamicznie poszerzające grono zadowolonych klientów. Nasze biuro jest jednym z liderów w tej branży, oferując szybką transakcję i płatność przelewem natychmiastowym, na wskazane przez klienta konto.

Nie stawiamy żadnych wymagań. Nie boimy się transakcji dotyczących nieruchomości zadłużonych, skupujemy również mieszkania, które wymagają remontu.

Wycenę wyślemy Ci jeszcze tego samego dnia, w którym się do nas zgłosisz, a samą transakcję będziemy mogli sfinalizować w ciągu kilku dni. Pomożemy Ci również w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Nie czekaj i skontaktuj się z nami! Nikt inny nie zagwarantuje Ci tak szybkiej sprzedaży, jak nasze biuro KupujemyM.pl!


Źródło: KupujemyM.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF