...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ruszyła pierwsza wersja Metaverse by Meta

horizon worlds

Spółka Meta kilka tygodni temu zapowiadała chęć stworzenia równoległego świata wirtualnego. Już dziś niektórzy mogą testować pierwsze efekty prac nad projektem

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia wirtualnego świata jest Horizon Worlds. Jest to darmowa aplikacja pozwalająca zaznajomić się z ideą Metaversu w przystępny sposób. Użytkownicy mogą wybrać, co chcą robić z trzech głównych kategorii: gry, wydarzenia i spędzanie czasu.
W ramach pierwszej z nich do wyboru mamy stosunkowo proste rozgrywki skupiające się na interakcji z użytkownikami i rywalizacji. Gracze mogą wspólnie stawić czoła nadchodzącym hordom zombie lub stanąć do strzeleckiego pojedynku 3 na 3.
W strefie wydarzeń na użytkowników czekać w przyszłości będzie dosłownie wszystko, co można sobie wyobrazić. Od koncertów poprzez zajęcia sportowe po spotkania z wirtualnymi celebrytami. Już teraz odbywają się tam spotkania mniejszości społecznych, zajęcia jogi oraz warsztaty edukacyjne.
Ostatnia zakładka oferuje luźne spędzanie czasu wraz ze znajomymi lub nowo poznanymi osobami w wirtualnej rzeczywistości.

Najtrudniejszym elementem dla twórców jest zadbanie o bezpieczeństwo w ich nowym świecie. Na wejściu do przestrzeni meta na użytkowników czeka przypomnienie, że będą wchodzić w interakcje z drugim człowiekiem. Dodatkowo w każdej chwili przy użyciu jednego przycisku mogą przenieść się do swojej bezpiecznej strefy, do której nie może dołączyć nikt poza nami. Ma to stworzyć poczucie bezpieczeństwa i ułatwić walkę z niechcianymi interakcjami. W szczególności, że twórcy nie chcą umieszczać moderatorów w każdym możliwym miejscu, aby zachować możliwy realizm świata. Oznacza to, że wirtualna policja będzie, ale zbliżona do tej w prawdziwym życiu.

Na ten moment usługa wystartowała jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie i dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich. A do uruchomienia wymagane jest urządzenie Oculus Quest 2.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF