...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook wprowadzi tryb profesjonalny dla profili

Facebook

Facebook wprowadzi dla profili tryb profesjonalny. Opcja pojawi się w Polsce w 2022 roku.

Koncern Meta chce, aby twórcy mogli w pełni korzystać z potencjału platformy. Kolejnym krokiem w tym celu ma być udostępnienie wspomnianego trybu profesjonalnego. Pozwoli to na monetyzację treści na prywatnych profilach na Facebooku. Dotychczas możliwości te, były dostępne tylko dla stron. Dzięki trybowi profesjonalnemu, twórcy będą mogli sprawdzić informacje i wyniki w odniesieniu do postów, odbiorców i całego profilu oraz trendy i zmiany w ujęciu czasowym. Dodany zostanie program bonusowy Reels Play, który pozwoli twórcom zarobić do 35 tys. dolarów miesięcznie na podstawie statystyk wyświetleń.

System gwiazdek

Gwiazdki na Facebooku to funkcja, która pozwala zarabiać twórcom na treściach wideo i audio. Widzowie mogą je kupować i wysyłać twórcom jako wsparcie w postaci donacji. Szybko okazało się, że waluta ma duży potencjał. Facebook z tego powodu uruchamia sklep z gwiadkami. Użytkownicy będą mogli je nabyć przy użyciu metody płatności Facebook Pay. Gwiazdki będą znajdować się w wirtualnym portfelu. Rozwiązanie te bardzo przypomina tzw. „bitsy” na serwisie Twitch.tv.

Adam Daniluk