...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Świetne wyniki BLIKA w trzecim kwartale 2021 roku

BLIK jest dostępny praktycznie we wszystkich aplikacjach mobilnych banków w Polsce. Po trzech kwartałach tego roku liczba użytkowników wynosi aż 8,6 mln osób.

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z niego w aplikacjach bankowych ma obecnie ponad 95 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji płatniczych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP).

Liczba aktywnych użytkowników BLIKA (takich, którzy każdego miesiąca realizują przynajmniej jedną, transakcję  wyniosła na koniec trzeciego kwartału 8,6 mln osób. To 43 proc. więcej niż rok wcześniej. Warto porównać to także z wszystkimi użytkownikami aplikacji bankowych w Polsce. Na koniec trzeciego kwartału było ich, według danych z banków, około 16,5 mln. Oznacza to, że ponad połowa osób, które używają bankowości mobilnej, aktywnie płaci BLIKIEM. W wakacje zrealizowano blisko 200 milionów transakcji o wartości 27 miliarda zł.

Najwięcej transakcji BLIKiem realizowanych jest w polskim i zagranicznym e-commerce. Udział tych transakcji wynosi obecnie 65,3 procent. W trzecim kwartale bieżącego roku kupowali z jego pomocą aż 127 milionów razy. Aż 4,6 milionów tych zakupów rozliczonych zostało przez międzynarodowych operatorów płatności. Średnia wartość jednego zakupu to 118 zł.

 

blik screen 2
źródło: PSP
blik screen 1
źródło: PSP

 


źródło: Polski Standard Płatności 

Adam Daniluk