- Materiał partnera
- Autor: BRIEF
- Posted on
Tag: Paweł Wilkowicz
NENT Group oraz Telewizja Polska podpisały porozumienie dotyczące transmisji spotkań Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA
Nordic Entertainment Group (NENT Group) oraz Telewizja Polska podpisały porozumienie, na mocy którego w sezonie 2021/22 transmisje spotkań Legii Warszawa rozgrywane w fazie grupowej Ligi Europy UEFA będą dostępne w serwisie streamingowym Viaplay oraz w jednym z otwartych kanałów TVP. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy mecze grupowe mistrzów Polski odbywające się u siebie, będą transmitowane na żywo przez obu nadawców, natomiast spotkania wyjazdowe dostępne będą na żywo wyłącznie na platformie Viaplay – w ramach podpisanego porozumienia Telewizja Polska nabyła jednak prawa do ich retransmisji. Od sezonu 2021/22 do sezonu 2023/24 Viaplay pokaże w Polsce wszystkie mecze Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na ośmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, a także Estonii, Łotwie, Litwie oraz Polsce. Legia Warszawa jest partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.