...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

NENT Group oraz Telewizja Polska podpisały porozumienie dotyczące transmisji spotkań Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA

piłka nożna

Nordic Entertainment Group (NENT Group) oraz Telewizja Polska podpisały porozumienie, na mocy którego w sezonie 2021/22 transmisje spotkań Legii Warszawa rozgrywane w fazie grupowej Ligi Europy UEFA będą dostępne w serwisie streamingowym Viaplay oraz w jednym z otwartych kanałów TVP. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy mecze grupowe mistrzów Polski odbywające się u siebie, będą transmitowane na żywo przez obu nadawców, natomiast spotkania wyjazdowe dostępne będą na żywo wyłącznie na platformie Viaplay – w ramach podpisanego porozumienia Telewizja Polska nabyła jednak prawa do ich retransmisji. Od sezonu 2021/22 do sezonu 2023/24 Viaplay pokaże w Polsce wszystkie mecze Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na ośmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, a także Estonii, Łotwie, Litwie oraz Polsce. Legia Warszawa jest partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

W trakcie rozpoczynającego się w środę, 15 września, nowego sezonu Ligi Europy UEFA, polscy widzowie będą mogli obejrzeć na żywo rywalizację najlepszych europejskich drużyn w całkowicie nowej odsłonie – od 2021 do 2024 roku wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Europy UEFA będą dostępne w Polsce w serwisie streamingowym Viaplay. Tegoroczna edycja tych rozgrywek może cieszyć się szczególnym zainteresowaniem polskich kibiców ze względu na udział w nich Legii Warszawa, która po kliku sezonach wraca do europejskiej elity.

Pierwszym meczem Ligi Europy UEFA w sezonie 2021/22 będzie spotkanie mistrzów Polski z drużyną Spartaka Moskwa. Transmisja spotkania rozgrywanego na Otkrytije Arena w Moskwie, dostępna będzie na żywo wyłącznie na platformie Viaplay. Przedmeczowe studio rozpocznie się w środę, 15 września, o godz. 15.20.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy NENT Group i Telewizją Polską, retransmisja tego meczu, podobnie jak pozostałych spotkań wyjazdowych Legii Warszawa w fazie grupowej tegorocznych rozgrywek Ligi Europy UEFA – z Leicester oraz Napoli – będzie dostępna także w jednym z otwartych kanałów TVP. Wszystkie mecze grupowe mistrzów Polski rozgrywane u siebie będą natomiast transmitowane na żywo zarówno w serwisie streamingowym Viaplay, jak i wybranym kanale Telewizji Polskiej.

Paweł Wilkowicz ViaplayPrzygotowujemy się do transmisji europejskich pucharów tak, by w środę i w czwartek widzowie mieli poczucie, że są blisko wydarzeń i emocji na boiskach. To że mamy polski klub w pucharach, że Legia Warszawa trafiła do tak mocnej grupy i zaczyna rozgrywki od meczu ze Spartakiem w Moskwie, który budzi tyle wspomnień, jest dodatkową motywacją. Wysyłamy do Moskwy czteroosobową ekipę dziennikarską, w tym Wojciecha Kowalewskiego, który grał i w Legii i w Spartaku. A pucharowe mecze w studiu w Warszawie będą analizować znakomici fachowcy: Piotr Stokowiec i Łukasz Smolarow, do niedawna trenerzy Lechii Gdańsk.

Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce

Oprócz meczów Ligi Europy UEFA, Viaplay pokaże w Polsce także wszystkie spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA, zupełnie nowych europejskich rozgrywek klubowych, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny. W ramach fazy grupowej oraz pucharowej mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni.

 

Harmonogram spotkań Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA:

15 września 2021 roku: Spartak Moskwa – Legia Warszawa

(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja w kanale otwartym TVP)

 

30 września 2021 roku: Legia Warszawa – Leicester

(transmisja na żywo w Viaplay oraz w kanale otwartym TVP)

 

21 października 2021 roku: Napoli – Legia Warszawa

(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja w kanale otwartym TVP)

 

4 listopada 2021 roku: Legia Warszawa – Napoli

(transmisja na żywo w Viaplay oraz w kanale otwartym TVP)

 

25 listopada 2021 roku: Leicester – Legia Warszawa

(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja w kanale otwartym TVP)

 

9 grudnia 2021 roku: Legia Warszawa – Spartak Moskwa

(transmisja na żywo w Viaplay oraz w kanale otwartym TVP)


Źródło: NENT Group

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF