...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czy biurko z regulacją wysokości to dobry wybór?

regulowane biurko

Czas jaki spędzasz w pracy stanowi znaczną cześć Twojego życia. Nie ma tutaj znaczenia czy pracujesz w modelu hybrydowym, zdalnie w trybie home office czy może wyłącznie w biurze pracodawcy. Dlatego warto zadbać o komfort w miejscu pracy. Pomoże w tym biurko z regulacją wysokości. Z tego artykułu dowiesz się jakie biurka najlepiej sprawdzą się nie tylko do pracy, ale i do domowych zastosowań.

Biurka regulowane czy zwykłe

Pierwsze pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć brzmi czy Twoje biurko jest dopasowane do Twojego wzrostu. Kupując tradycyjne biurko nie masz zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o wysokość biurka. Standardowe wymiary biurek dostępnych w sklepach meblowych to na ogół 72-75 cm wysokości. Jest to rozwiązanie odpowiednie raczej dla niższych osób. W przypadku osób wyższych wysokość blatu powinna oscylować w granicach 80-85 cm. W standardowych meblach nie jest dostępna regulacja wysokości. Takie meble mają z góry zdefiniowane wymiary i nie można ich zmienić. Rozwiązaniem tego problemu jest biurko z regulacją wysokości. W tym przypadku bez względu na to czy jesteś osobą niską, średniego wzrostu czy też wysoką możesz dostosować w łatwy sposób wysokość na jakiej znajduje się blat roboczy. Dzięki temu będziesz mieć dosyć miejsca na nogi, co pozwoli Ci wygodnie pracować.

Jakie zalety ma biurko regulowane

Takie biurko możesz ustawić na każdej wysokości jakiej potrzebujesz. Dostępne są biurka do pracy na siedząco i stojąco. Niektóre modele wyposażone są w system antykolizyjny, który dzięki ustawieniu minimalnej i maksymalnej wysokości blatu zapobiega uderzeniu blatu w przedmioty, które mogą znajdować się pod biurkiem lub w te, które znajdują się nad nim. Biurka z regulacją wysokości dobrze sprawdzą się w biurach, gdzie przy jednym stanowisku mogą pracować różne osoby.

Biurko z regulacją wysokości może być wyposażone w dodatki, które ułatwiają codzienne korzystanie z tego mebla. Zaliczyć do nich można gniazdo nablatowe zamykane dyskretną zaślepką. Dzięki temu chcąc podłączyć do zasilania laptopa czy inne urządzenie wymagające energii elektrycznej nie musisz nurkować pod biurkiem w poszukiwaniu listwy zasilającej. Takie gniazdo może być też wyposażone w złącze USB, co pozwoli łatwo naładować telefon czy inne urządzenie korzystające z tego typu zasilania. Dobrym rozwiązaniem jest też przepust na kable, który pomoże zachować porządek na biurku. A o porządek pod blatem pomoże zadbać organizer na kable.

Przy biurkach z regulacją wysokości można też pracować na stojąco. Takie zastosowanie może urozmaicić Twoją pracę. Długie godziny spędzone przed komputerem w jednej pozycji nie sprzyjają wygodzie. Zmieniając pozycję na stojącą rozprostowujesz swoje nogi, dla których będzie to miłą odmianą.

Biurka z elektryczną regulacją wysokości

Dobrym rozwiązaniem jest regulowane biurko elektryczne. Tutaj zmianę wysokości dokonasz bez żadnego wysiłku. Takie biurko z regulacją wysokości świetnie sprawdza się jako biurko dziecięce. Możesz je wygodnie dopasować do wzrostu dziecka. Takie biurko może rosnąć razem z Twoim dzieckiem, dzięki czemu Twoja pociecha zawsze będzie miała blat biurka na odpowiedniej dla siebie wysokości. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów, gdyż przy takim biurku Twoje dziecko będzie miało zapewnioną odpowiednią pozycję przez długie lata. Wszystko to dlatego, że biurko regulowane nie musi być wymieniane tak często jak to tradycyjne.

Takie biurko w zupełności wystarczy dla rodzeństwa, gdyż taki produkt umożliwia swobodną regulację, która sprawi, że będzie ono wygodne dla dzieci o różnym wzroście. Mało tego, takie biurko może być dzielone nawet z rodzicami co da Ci oszczędność miejsca, dzięki czemu przekonasz się, że biurko elektryczne może być bardzo funkcjonalne.

Na co zwrócić uwagę kupując biurko z regulacją wysokości

Kupując takie biurko pomyśl czy odpowiada Ci wykonanie estetyczne biurka z regulacją. Zwróć też uwagę na materiał z jakiego jest wykonane biurko. Niekoniecznie musi być to najtańsza płyta wiórowa. Możesz wybrać model, który będzie mieć blat sklejkowy, bambusowy albo dębowy. Warto też przeanalizować opcje dostawy. Kolejną rzeczą, której trzeba się przyjrzeć jest to, czy dany produkt ma dobre opinie. Biurka regulowane mogą być wyposażone w szufladę, a często przy ich zakupie można trafić na różnego rodzaju promocje. Wymiary dopasuj tak, by praca była wygodna, a na blacie było wystarczająco dużo miejsca nie tylko na komputer, ale też na wszystkie inne niezbędne do pracy rzeczy.

Nie w każdej firmie płatności za biurko muszą być uregulowane z góry. Warto wybrać taką, w której za zakupione produkty można zapłacić dopiero przy odbiorze albo zakupić na raty. Wiele firm oferuje szybki kontakt w sprawie zamówienia, a dostawa jest dopasowana do preferencji klienta. Zakupione meble mogą być dostarczone pod wskazany adres, dzięki czemu nie musisz się martwić o to jak przetransportować swój nowy zakup.

Wszystko to sprawia, że biurko regulowane to niezwykle trafny wybór nie tylko do miejsca pracy, ale również do domu. Pomyśl więc o zakupie tego typu produktów, które spowodują, że praca przy biurku będzie bardziej komfortowa.


Źródło: fly-desk.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF