...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Tauron i umowy w blockchainie

Tauron

Tauron wraz z nowym partnerem chce wdrożyć do firmy innowacyjne rozwiązanie. Realizacja ma dojść do skutku w ciągu trzech-czterech lat. Papierowe umowy zostaną zastąpione nowym systemem opartym na technologii blockchain.

Eksperci Grupy z branży energetycznej we współpracy z firmą Billon Digital Services chcą wprowadzić nowy system, który pozwoli na całkowitą rezygnację z papierowych wersji dokumentów. Technologia blockchain to również alternatywa dla tradycyjnych form zarządzania dokumentacją w formie elektronicznej. W odróżnieniu od zwykłych rozwiązań technologia blockchainowa przechowuje wszystko w formie jedynie odwołań kryptograficznych, a nie całe dokumenty.

Klienci Taurona otrzymają stały dostęp do swoich umów, wszelkich regulaminów i cenników w bibliotece opartej na blockchainach. Potwierdzi to także autentyczność wszelkich dokumentów i ochroni przed niechcianymi działaniami.

Żeby sprawdzić skuteczność nowej technologii, przeprowadzone zostały trwające pół roku testy, które potwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność rozwiązania.

Adam Daniluk