...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Terminal płatniczy bez prowizji dla przedsiębiorcy

Jeśli zarządzasz np. restauracją, Twoja firma zyska dzięki łatwemu w obsłudze, niewielkiemu i mobilnemu terminalowi płatności, za pomocą którego możesz przyjmować wszystkie płatności swoich gości w każdym miejscu swojego lokalu. Nowoczesny terminal płatniczy bez prowizji dla przedsiębiorcy nie tylko skróci klientom czas płacenia, ale także ułatwi pracę Tobie i Twoim pracownikom. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wybrać odpowiedni system płatności w restauracji dla swojej firmy.

Co to jest terminal płatniczy?

W dużym skrócie można napisać, że terminal płatniczy to element systemu obrotu finansowego służący do przekazywania wartości pieniężnej i przetwarzania transakcji w przedsiębiorstwie zajmującym się sprzedażą detaliczną. Zazwyczaj systemy płatności są używane w punktach obsługi sprzedaży (POS), w których klient może zapłacić za kupowane produkty. W przypadku restauracji POS zwykle znajduje się w samej lokalizacji restauracji. Ale może również być online lub w zdalnej lokalizacji. Na przykład pizzeria, która oferuje możliwość zamówienia dostawy do domu, często pozwala klientom płacić zarówno w restauracji, jak i w domu, w Internecie, a nawet w mobilnym food trucku.

Dzięki systemowi płatności, wyposażonemu w terminal płatniczy, firma będzie mogła uzyskać przegląd sprzedaży, a także przyjmować płatności od klientów. System POS typu „wszystko w jednym” jest szczególnie przydatny, ponieważ oferuje wiele opcji integracji, a także jest elastyczny.

Jakie funkcjonalności powinien oferować terminal płatniczy systemu płatności dla restauracji?

Jeśli szukasz systemu płatności dla restauracji, powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Przede wszystkim system płatności powinien posiadać przenośny terminal płatniczy. W restauracji większość klientów woli płacić bezpośrednio przy stole. System płatności mobilnych sprawi, że płatności będą bezproblemowe dla Twoich klientów, ponieważ nie muszą odchodzić od stołu, aby zapłacić.

System płatności powinien również oferować Twoim klientom kilka metod płatności i walut do wyboru. Terminal płatniczy powinien również oferować korzyści pracownikom i właścicielom restauracji. Dzięki inteligentnemu systemowi płatności POS dla restauracji łatwiej jest przetwarzać płatności, śledzić sprzedaż i mieć dostęp do pełnej integracji za pomocą tylko jednego punktu integracji. Dlatego uznaje się, że nowoczesny terminal płatniczy powinien obsługiwać następujące funkcjonalności:

  • Kilka opcji płatności i walut
  • Łatwe przetwarzanie płatności
  • Opcje integracji z systemem sprzedażowym
  • Śledzenie sprzedaży

Wybierz taki terminal płatniczy, który zapewni dostęp do wielu różnych walut oraz przegląd wszystkich transakcji. Wygodny system płatności umożliwia wygodną konfigurację, dzięki czemu można go dostosować do własnych potrzeb. Najlepiej wybrać mobilny system POS typu „wszystko w jednym”.

Bezpieczeństwo terminala płatniczego i całego systemu płatności

Nie trzeba nawet mówić, że system płatności i wszystkie terminale płatnicze w restauracji powinny być w pełni bezpieczne. Jeśli chcesz mieć pewność, że system płatności, w który chcesz wyposażyć swoją firmę, jest bezpieczny, możesz sprawdzić, czy system jest certyfikowany. Jeśli system posiada certyfikat PCI-DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), oznacza to, że system jest zgodny z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa informacji. Jeśli już teraz zastanawiasz się, jak zamówić terminal płatniczy i uzupełnić przy jego pomocy swój system płatności, wybierz certyfikowane rozwiązanie płatnicze, najlepiej takie, które działa w różnych krajach.

Najczęściej wybierane urządzenia obsługują kilka możliwości dokonywania płatności za pomocą różnych operatorów. Część z nich stanowi idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz jednego terminala płatniczego, który spełni wszystkie Twoje potrzeby. Najczęściej jest to przyjazny dla użytkownika i mobilny system płatności restauracyjnych, który pasuje zarówno do małych, jak i średnich firm. Ze względu na mobilne właściwości takiego terminala płatniczego, doskonale nadaje się on również do restauracji na świeżym powietrzu, takich jak food trucki lub restauracje typu pop-up. Oczywiście, może być również świetną opcją dla restauracji stacjonarnych w stałej lokalizacji.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF