...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ultrabooki – innowacyjne urządzenia do pracy

ultrabook jak wybrac

Współczesny rynek technologii oferuje konsumentom szereg funkcjonalnych urządzeń, służących do nauki, pracy, ale i rozrywki. Są to laptopy, notebooki, tablety, a także ultrabooki. W poniższym artykule przyjrzymy się tym ostatnim. Czym wyróżniają się spośród innych urządzeń, na co zwrócić uwagę przy zakupie, a przede wszystkim – czy warto zdecydować się na ultrabooka? Zapraszamy do lektury.

1. Czym są ultrabooki?

2. Dla kogo przeznaczone są Ultrabooki?

3. Ultrabooki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Procesor i Ram
  • Wymiary i Ekran
  • Pamięć wewnętrzna
  • Czas pracy na baterii
  • Dodatkowe funkcje

4. Dlaczego warto zdecydować się na ultrabooki?


Czym są ultrabooki?

W dużym skrócie – ultrabook to niewielki, lekki i bardzo poręczny laptop, który zagościł na rynku w 2011 roku i od razu zyskał sympatię użytkowników. Został wypuszczony na rynek pod sztandarem marki Intel jako alternatywa dla słynnego Mac Booka Air od Apple. Niemniej obecnie ultrabookami nazywa się szereg urządzeń, które cechują się lekkością, mobilnością, a także specyficznym designem – obudowa ma zwykle nie więcej, niż 16 mm grubości. Bardzo często ultrabooki wyposażone są w dotykowy ekran o przekątnej 13 lub 14 cali. Sprzęt jest także bardzo wydajny – praca na baterii może potrwać do około 8 godzin. Dzięki temu urządzenie jest mobilne i można zabrać je wszędzie bez obaw o brak energii. Poszukując dobrego ultrabooka czy też laptopa, warto zajrzeć na https://www.neo24.pl/komputery/laptopy.html.

Dla kogo przeznaczone są Ultrabooki?

Ultrabooki przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują mobilnego sprzętu o dobrej specyfikacji. Laptopy najczęściej wydają się wówczas zbyt ciężkie, za duże i problematyczne. Ultrabooki przydadzą się zatem wszystkim osobom, które pracują zdalnie, często przy tym podróżując. To doskonała opcja także dla osób, które preferują inny tryb pracy, niż siedzenie za biurkiem. Ultrabooka można bowiem wziąć ze sobą wszędzie – do kawiarni, do parku, na spotkanie. Zmieści się na małym kawiarnianym stoliku czy na kolanach podczas relaksowania się na kanapie czy w fotelu. Bez problemu mieści się w plecaku, aktówce, a nawet damskiej torebce (choć – jak wiadomo – jest to studnia bez dna). Ultrabooki wyposażone są w wysokiej jakości podzespoły, a zatem zadowolą wszystkich, którzy wymagają od sprzętu płynnego działania. Najbardziej przydadzą się do pracy, nauki, wykonywania wszelkich zadań biurowych itp. Nie wyklucza to także rozrywki, gdyż na ultraboku z powodzeniem można obejrzeć teledysk lub film, jednakże trzeba zdawać sobie sprawę z niewielkiej przekątnej ekranu.

Ultrabooki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Procesor i Ram – kilkurdzeniowy procesor zapewnia wydajne działanie, a pamięć Ram powinna mieć 8 bądź 16 GB. Ponadto ultrabooki, które posiadają pozbawiony ruchomych części dysk SSD, są niezwykle odporne na uszkodzenia i awarie.

Wymiary i Ekran – jak już wspomnieliśmy, w ultrabookach najczęściej spotykane są ekrany o przekątnej 13 lub 14 cali. Ciekawą opcją może być ekran 2w1, łączący w sobie funkcjonalność ultrabooka oraz tableta. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, gdyż może okazać się wygodne na przykład w czasie podróży. Jeśli zaś chodzi o matryce, to do wyboru pozostaje LCD lub innowacyjna IPS, zapewniająca lepszą jakość obrazu. Istotne, by ekran pokryty był powłoką antyrefleksyjną, co zwiększa komfort pracy, na przykład na zewnątrz w słoneczny dzień.

Pamięć wewnętrzna – ważna jest pamięć wewnętrzna, jednakże można ją rozbudować dzięki wspomnianemu dyskowi SSD oraz karcie pamięci.

Czas pracy na baterii – w przypadku tak mobilnego urządzenia, jakim jest ultrabook, ważny jest czas pracy na baterii oraz jej wydajność. Dobre ultrabooki będą pracować na baterii nawet do 8 godzin, co jest imponującym wynikiem przy nieodbiegających od laptopa funkcjonalnościach i parametrach.

Dodatkowe funkcje – producenci oferują dziś nowoczesny sprzęt, wyposażony w rozmaite dodatkowe funkcje, jednak ich dobór zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Mogą to być na przykład funkcje zabezpieczające, szyfrowanie dysku itp. Pamiętajmy, że tego typu funkcje są istotne, kiedy często przemieszczamy się ze sprzętem i pracujemy poza domem.

Dlaczego warto zdecydować się na ultrabooki?

Ultrabooki bez wątpienia są urządzeniami, którym warto się przyjrzeć, poszukując sprzętu do pracy. Parametry takiego sprzętu są porównywalne do wysokiej jakości laptopa, jednakże zamknięto je w smukłej i lekkiej obudowie. Ponadto wydajna bateria zapewnia wiele godzin płynnego działania, co jest istotne w przypadku pracy w terenie lub częstego przemieszczania się ze sprzętem. Ultrabooka można mieć zawsze przy sobie. Jego kompaktowe rozmiary pozwalają na przechowywanie go w plecaku, aktówce czy podręcznej torbie. Jeżeli zaś wybierzemy ekran z funkcją obsługi dotykowej, to zyskamy urządzenie, łączące w sobie funkcjonalność tableta i ultrabooka. Lekkość, smukła obudowa, wydajność, odporność na uszkodzenia i awarie, niewielkie rozmiary, mobilność – to główne i najważniejsze cechy ultrabooków, które wyróżniają je spośród innych urządzeń na rynku i sprawiają, że są chętniej wybierane przez osoby mobilne i aktywne.


Źródło: Neonet 

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF